Matce, která porodila siamská dvojčata řekli, že nepřežijí více než pár dní. Dnes oslavila 20. narozeniny

Příběh těchto siamských dvojčat dokazuje, že jde překonat každou překážku. Děvčata to nemají jednoduché, přesto si užívají života, jak jen mohou.

miminko v inkubátoru i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Lupita a Carmen se narodily v roce 2002 v Mexiku. Holčičky měly společnou spodní část těla a lékaři jim nedávali šanci na přežití. Rodiče měli očekávat, že během několika dní zemřou. To se však nestalo. Děvčátka se měla čile k světu. Rodina se později přestěhovala do Spojených států a dívky zde oslavily už své 20. narozeniny v plném zdraví.

Každá ovládá jednu nohu

Sestry jsou spojeny od spodní části hrudníku a každá z nich ovládá jednu nohu. Když byly malé bylo pro ně jednou z největších výzev zkoordinovat své pohyby tak, aby mohly bez problémů chodit. Když jim byly dva roky, rozhodli se jejich rodiče přestěhovat z Mexika do USA v naději, že tady děvčata dostanou lepší péči. Pod dohldem fyzioterapeuta se jim tak skutečně podařilo postavit se na nohy a začít chodit.

Ani tak však jejich život nebyl úplně jednoduchý a čekala je řada výzev, kterým musely čelit. Nikdy se však nevzdaly a staly se velkou inspirací pro mnohé. Každá má své vlastní srdce a plíce, trávicí trakt už mají společný. Zajímavé je, že nikdy nepřišly na to, která z nich ovládá močový měchýř. Zcela určitě však každá ovládá jednu nohu.

Získat řidičský průkaz byla výzva, kterou zvládly

To byla také jedna z věcí, kterou musely zohlednit, když se rozhodly pořídit si řidičský průkaz. Musely se dopředu rozhodnout, která bude ovládat volant, aby se podle toho naučily a zkoordinovaly všechny návazné pohyby. Nakonec vyhrála Carmen a dívky byly schopné bez větších problémů dokázat, že řízení zvládají a staly se tak hrdými majitelkami řidičského průkazu.

Nyní jsou tak mnohem samostatnější a mohou se dopravit, kam potřebují. Jejich život se nakonec moc neliší od života ostatních mladých lidí. Jediné, co vědí už teď, je skutečnost, že nebudou moct mít děti. Jejich celkové zdraví je však velmi dobré a případnou operaci, která by je oddělila, se rozhodly nepodstoupit. „I kdyby se operace povedla, znamenalo by to léta terapií a zdravotních komplikací. Z psychologické stránky by to také nebylo dobré, jsme na sebe od narození velmi navázané,“ shodují se sestry.

Obě mají velmi veselou a optimistickou povahu a momentálně se těší z toho, co jim život zrovna přinese. Navzájem se podporují, ale mají velkou oporu i v rodině a lidech, kteří je obklopují. Dnes a denně jsou inspirací pro ostatní, kteří to také nemají v životě jednoduché. Ukazují totiž, že s trochou síly a odvahy se dají zvládnout i ty nejtěžší překážky, které život někdy klade každému do cesty.

Co říkáte na to, jak se těmto dvojčatům daří?

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články