Zdravotní sestra ignorovala zavedený postup. Díky své zarputilosti zachránila život novorozeněte a navždy změnila zdravotnictví

Dodržování pravidel je v každém zaměstnání velmi důležité. Tato zdravotní sestřička se je však rozhodla porušit, aby se jí podařilo zachránit život malého novorozeněte.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina lidí při nástupu do svého zaměstnání prochází různými školeními ohledně toho, jaká pravidla musejí dodržovat. V některých firmách jsou pak po zaměstnancích vyžadovány i testy, které musejí splnit. Firmy si tím ověřují, zda jejich pracovníci opravdu rozumí všem pravidlům, jež jsou pro jejich práci důležitá. Jasně dané postupy mají také zdravotníci v nemocnicích. Jedna ze zdravotních sester se však rozhodla je porušit, aby tak pomohla malému novorozenci. Díky svému jednání mimo pracovní postupy zachránila dítěti život, jak píše web Parenting for Brain.

Matka předčasně porodila

Případ se stal skoro před čtvrtstoletím v jedné z porodnic ve Spojených státech amerických. Maminka byla přijata do nemocnice s tím, že její porod začal předčasně. Měla za sebou teprve 28 týdnů těhotenství, když se její dcery rozhodly podívat na svět. Tím, že se narodily takto brzy, byly samozřejmě ohroženy jejich životy. Ani jedna z holčiček nevážila více než 1 kg, a z toho důvodu je zdravotníci umístili do inkubátorů, aby dvojčata začala nabírat na váze a podařilo se jim přežít.

Jedno dítě strádalo

Prvnímu z dvojčat se začalo dařit velice dobře. Prakticky okamžitě začalo přibírat na váze a nabírat síly. To samé se však nedalo říci o druhém miminku, kterému se tak dobře nedařilo. Holčička neměla prakticky žádné pozitivní výsledky a lékaři se začali bát nejhoršího. Některá předčasně narozená miminka mají bohužel malou šanci na přežití. O jednom takovém případu jsme již psali na Dámském Deníku. Tehdy vše naštěstí dopadlo velmi dobře a miminko přežilo.

Zdravotní sestra zariskovala

Okolo předčasně narozených holčiček se neustále pohybovali lékaři a zdravotní sestry. Všichni o ně nepřetržitě pečovali a snažili se o to, aby obě dvojčátka přežila. Jednoho dne se jedna ze zdravotních sester pokusila udělat něco, co bylo velmi vážným porušením tehdejších předpisů. Zkusila dát obě holčičky k sobě do jednoho inkubátoru, což bylo značným rizikem. Její jednání se nakonec ukázalo jako velmi klíčové v boji o jejich životy. Strádající holčičce se v přítomnosti její sestřičky začalo dařit a přežila.

Dvojčata iZdroj fotografie: Pixabay

Dvojčata pojí zvláštní pouto

Děti spolu častokrát komunikují už v děloze, o čemž pojednává i web Deseret News. „Naše dvojčata po návratu z porodnice stále plakala a byla nesvá. Jakmile jsme je nechali u sebe, byla znatelně spokojenější a jejich pláč ustal,“ podělila se Dámskému Deníku o svou zkušenost čtenářka a maminka dvojčátek Aneta Králová z Pardubic. Dnes už společné umístění dvojčat v jednom inkubátoru není výjimečné, o čemž pojednává např. tento odborný článek v National Library of Medicine.

V jakém případě jste porušili pravidla, abyste někomu pomohli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články