Teprve šestiletý chlapec riskoval vlastní život, aby zachránil svou sestru před jistou smrtí

Ne všichni hrdinové nosí pláště. Jasným důkazem tohoto tvrzení je teprve šestiletý chlapec, který dokázal, že k hrdinskému činu nepotřebujete superschopnosti.

Bratr a sestra i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na světě by bylo mnohem více lidských superhrdinů, kdyby pocit strachu nevyhrával nad pocitem nutnosti zakročit a pomoct podat pomocnou ruku. Naštěstí má šestiletý chlapec jménem Bridger Walker pro strach uděláno a pro bezpečí své rodiny by i v tak nízkém věku byl schopen udělat naprosto cokoli. Dokázal to během toho, co zakročil v momentě, kdy jeho malá sestřička byla v ohrožení života. Sám riskoval vlastní život, aby ji před nebezpečím dokázal ochránit.

Malý hrdina 

Malý šikula se ocitl v situaci, která je pro mnohé hotovou noční můrou. Když si hrál se svou sestrou venku, všiml si, že se po ulici potuluje pes. Během několika momentů se zvíře rozběhlo na jeho malou sestřičku a spustilo nepolevující útok. Pro Walkera to byl obrovský šok, ale moc dobře si uvědomoval, že musí zakročit, jinak jeho sestřička nepřežije. Neváhal proto ani vteřinu a rozhodl se po psu skočit. Tím svou sestřičku zachránil, sám se ale ocitl v život ohrožující situaci. 

Jestli měl někdo z nás zemřít, tak já

Přesně tak zněla slova malého hrdiny, kterému se podařilo zachránit svou sestru. Sám přitom jen obrovským zázrakem přežil. Z útoku rozzuřeného psa si odnesl mnohočetné rány na obličeji, které si nakonec vyžádaly 90 stehů. Dnes už vypadá mnohem lépe a svého činu rozhodně nelituje. Ba naopak je velmi šťastný, že se mu podařilo svou sestru zachránit. A z těch několika šrámů, které mu po boji se psem zbyly na obličeji, si vůbec nic nedělá. Během reportáže pro místní noviny se dokonce usmíval od ucha k uchu. 

Rozzuřený pes iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyjádření rodičů

„Je to náš malý hrdina a jsme na něj neuvěřitelně moc pyšní. Rád bych zde také zmínil, že majitelé psa jsou báječní lidé, kteří se k celé naší rodině chovali vždy velmi dobře. Necítíme k nim žádnou zášť, láska mezi našimi rodinami v důsledku této události jen vzrostla,“ informoval otec malého Bridgera. Příběh chlapce téměř okamžitě obletěl celý svět, a od starosty si dokonce vysloužil vyznamenání za projev neuvěřitelné odvahy. Jeho čin byl také odměněn finančně. 

Úplně cizí lidé založili pro chlapce sbírku, kterou chtěli nejen podpořit jeho úžasný čin, ale také mu přispět na léčebný proces. Skutečná odvaha není, když někdo ovládá lidi, pere se s nimi nebo se chová jako drsňák. Skutečná odvaha je, když člověk ví, co je správné, a udělá to bez ohledu na to, že mu to může ublížit,“ komentoval jeden z lidí, kteří sbírku založili. 

Co na tohoto hrdinu říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články