„Můj syn je hrdina,“ říká čtenářka Táňa. Osmiletý Filip ji zachránil před zlodějem v tramvaji

Tato událost mě zanechala v hlubokém šoku. Když jsem jela se synem tramvají, zakřičel tuto podivnou větu. Nejdříve jsem to nechápala, ale pak jsem se zděsila.

tramvaj i Zdroj fotografie: iStock
                   

Čtenářka Táňa popsala hrozivý příběh, který začal nevinně. Jela se svým 8letým synem tramvají po městě, když chlapec zničehonic nahlas zakřičel: „Hele, to je moje maminka!“ To, co následovalo, jí naprosto otřáslo. Sdílí proto tento příběh, aby varovala ostatní rodiče malých dětí před nebezpečím.

Naléhavý křik jejího syna

Táňa byla s malým Filipem na cestě do města, jelikož se blížila zima a on potřeboval nové boty. Když nastoupili, automaticky si položila tašku vedle sebe na sedadlo a z druhé strany se uvelebil Filip. Tramvaj byla docela prázdná a jízda trvala jen pár minut. Žena se unaveně koukala z okna a přemýšlela, když vtom ji z tohoto stavu vytrhl naléhavý křik jejího syna.

Stačila chvilka nepozornosti

Filip byl otočený zády ke své matce a nahlas křičel: „Hele, to je moje maminka! Přestaň!“ Zděšená Táňa si všimla, že se snaží vytrhnout její peněženku z ruky cizího muže. Tento zloděj využil chvilku, kdy se nepozorně koukala z okna, k tomu, aby se pokusil ukrást z kabelky cennosti, které tam měla ledabyle uschované. Když jí situace došla, ihned rázně zakročila.

Tohle opravdu nečekal

Na mladém zloději, kterému bylo odhadem teprve nedávno 18 let, bylo poznat, že ho jednání malého chlapce překvapilo. Rozhodně od něj nečekal, že se za svou matku takto postaví. Ve vteřině peněženku pustil a vyběhl z tramvaje nejbližšími dveřmi na ulici. Táňa se ihned vrhla ke svému synovi a začala ho uklidňovat. Oba byli z nastalé situace velmi rozrušení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je její malý hrdina

Žena pak poučila svého syna o tom, že by se nikdy neměl snažit bránit zloději sám, ale měl by upozornit dospělého. Takto pro něj mohl být incident velmi nebezpečný. Pochválila ho ale za statečnost a řekla mu, že je její malý hrdina. Nyní chce Táňa varovat ostatní před nepozorností během cestování hromadnou dopravou. Stačila by totiž sekunda a její cennosti mohly být nenávratně pryč.

Jak byste v takové situaci reagovali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články