Robert (93) a Anna (88) se poznali na internetu. Vzali se a jasně dokázali, že láska na nás čeká kdykoliv a všude

Inspirativní příběh newyorského seniorského páru připomíná román z filmového plátna. Byli osamělí, brouzdali po internetu, našli se, zamilovali a třešinkou na dortu byla svatba.

Seniorský pár i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Na lásku není nikdy pozdě, protože prostě kvete v každém věku. Důkazem je 93letý Robert Marshall, který před čtyřmi roky našel svoji spřízněnou duši na seznamce. Když tam spatřil profil 88leté Anne Cooperové, věděl, že je tou pravou. „Od chvíle, kdy jsem uviděl její fotografii, jsem věděl, že je to žena, se kterou chci sdílet svůj život. Annina fotografie mě zaujala. Byla to jakási intuitivní, neuvěřitelná síla, kterou jsem najednou pocítil,“ cituje seniora časopis People.

Fotografie znamenala víc, než tisíc slov

Oba už za sebou měli manželství, ale ovdověli. Nehodlali se ale smířit s tím, že by zůstali osamělí až do konce života. „Když lidé ve vyšším věku přijdou o partnera, většina lidí si myslí, že je to konec jedné éry. Byli jste manželé 5060 let, je vám 80, je konec. Ale já to vidím jinak,“ vysvětluje Anne. Oba se rozhodli zkusit štěstí a ještě najít partnera, se kterým by mohli na stará kolena sdílet život, prostřednictvím internetové seznamky.

I když úplně hladce to neprobíhalo. Robert používal seznamku dva roky, prošel tisíce fotografií a desítky telefonních hovorů se spoustou žen, než narazil na profil Anne. „Pak jsem jednoho dne uviděl obrázek, který znamenal víc, než tisíc slov. Na té fotce bylo něco, co jsem nějak vycítil, vycítil jsem její minulost, budoucnost – všechno,“ vzpomíná Robert. Na první rande se rozhodli jít do francouzské restaurace.

Do svého bytu se žena už nevrátila

Velmi rychle se ukázalo, že náklonnost je vzájemná. Když totiž Anne poprvé spatřila Roberta na vlastní oči, jak na ni čeká před jejím bytem, rozbušilo se jí srdce. Byla to prostě láska na první pohled. „Okamžitě jsem se do něj zamilovala. Mísí se v něm něha se silou. Je vším, o čem jsem snila, mužem, o kterém jsem snila od dětství,“ nadšeně popisuje. Slovo dalo slovo a po několika měsících spolu odjeli na dvoutýdenní dovolenou. Když se vrátili, začala koronavirová pandemie.

Přestože se znali jen krátce, chtěli spolu být i po dovolené. Covidovou karanténu trávili v Robertově domě v americkém East Hamptonu. Společný život se jim zalíbil. „Domů jsem se už nevrátila,“ říká Anne. Oba jsou aktivní, energičtí a milují jazz. Rozhodně se spolu nenudí a jsou prý šťastní. „Jsme neustále zaneprázdnění. Myslím, že se nikdy nezastavíme. Jsme dobře sehraní, což je neobvyklé, protože lidé v našem věku bývají staří a unavení,“ poznamenala Anne.

Jsou u vytržení z toho, že se našli

Na přelomu roku se pár zasnoubil a letos v létě měl veselku. „Cítím se velmi živý, když žiji s Anne. Pomohla mi vrátit se do života. Jsme šťastní, že jsme se našli,“ říká Robert. Ve svatební den na sobě měla nevěsta růžové šaty s krajkovým vrškem a nesla kytici růžových pivoněk a růží. Před oltářem si manželé slíbili, že svůj život zasvětí tomu, aby ten druhý byl zdravý a šťastný. „Byla to ta nejkrásnější svatba na světě,“ pochvalovala si Anne s tím, že oba našli opravdu silnou, upřímnou a vřelou lásku.

Co říkáte tomu, že pár našel lásku v úctyhodném věku?

Zdroj: People
Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články