Žena s Alzheimerem si nepamatuje vlastního manžela, on se o ni ale neustále stará a pořád ji bere na procházky

I když tato žena trpí Alzheimerovou chorobou a mnoho věcí, včetně svého manželka, si nepamatuje, stále se o ní její muž láskyplně stará a bere ji i na procházky.

senioři na procházce i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Někteří lidé si představují život příliš jednoduše a když poté přijdou problémy, většinou nevědí, jak se s nimi vypořádat a ocitnou se v těžkých stresových situacích. Člověk se však téměř nikdy nemůže připravit na něco, o čem netuší, že přijde a poté se musí s určitými situacemi vyrovnat. Například tento muž žil spokojeným životem se svou manželkou, dokud u ní lékaři neobjevili Alzheimerovu chorobu. I přesto se o ni manžel láskyplně stará.

Lidé by si měli občas sundat růžové brýle

Lidé, kteří jsou optimisti, jsou sice skvělými osobami, ale častokrát se nedokáží vyrovnat s tím, že něco nevyšlo podle jejich plánu. V životě každého člověka občas nastane moment, který nikdo nečekal a nešlo se na něj připravit. Ne každý je ale silnou osobností a neumí se s obtížnými situacemi lehce vyrovnat. Proto je dobré být optimistou, ale také trochu realistou, který většinou ví, že vše nemusí vyjít podle plánů.

Společnost vidí mnoho věcí růžově a myslí si, že když některým věcem budou věřit, tak vyjdou. Takové osoby ale může často čekat zklamání. Aby se člověku v životě dařilo a měl se dobře, musí pro to udělat a také obětovat mnoho věcí. Například pokud chce člověk šťastnou rodinu, kterou dokáže uživit, musí skloubit dobře placenou práci společně s volným časem, který bude věnovat právě rodině. Tento muž si vysnil, že bude se svou manželkou až do konce života a budou žít šťastně. Ve stáří je však překvapila nemilá zpráva, se kterou se muž popral velmi statečně.

Žena ve stáří onemocněla

Stáří nepřináší pouze důchod a hodně volného času, ale pro mnoho seniorů také zdravotní problémy a komplikace, které často řeší u lékaře. Tato žena onemocněla Alzheimerovou chorobou a začala se chovat velice zmateně. Zároveň zapomněla na svého manžela, který byl celý den vedle ní. Její manžel to však nese velice statečně a každý den se o ni stará. Dokonce ji bere pravidelně na procházky a jednoho dne si jich v lese všiml i jeden mladík, který se s mužem pustil do rozhovoru.

starší žena je smutná iZdroj fotografie: Depositphotos

Muž potkal při procházce s manželkou mladíka

Jednoho dne se muž se svou manželkou vydali do lesa a všiml si jich i mladík, kterému se však zdálo, že je žena hodně zmatená. Vydal se tedy k muži, který zde byl se svou ženou a pustil se s nimi do řeči. Nejprve se zeptal, proč žena vypadá tak zmateně. Na to mu muž odpověděl, že má Alzheimerovu chorobu. Mladík se tedy zeptal, co by se stalo, kdyby nechal ženu z lesa odejít samotnou. Na to mu senior řekl, že by ani netušila, kdo ji nechal odejít.

Zároveň dodal, že jeho žena si svého muže už několik let nepamatuje a vůbec neví, kdo to je. Mladík se tedy dále bavil se seniorem a zajímalo jej, jestli muž bere svou ženu na procházky každý den, i když vůbec neví, s kým jde. Odpověď seniora jej velmi překvapila. Řekl totiž, že i když jeho žena neví, kdo to je, tak on ví, že ona je láska jeho života a bude se o ní starat, dokud bude moci. Tento rozhovor mladíka velice dojal a uvědomil si, že pravá láska opravdu existuje.

Jak by podle vás mohl tento muž své ženě více pomoci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články