Video: Neznámý muž sedl za veřejné piano a spustil neskutečnou podívanou. Roztančil celé vlakové nádraží

Video, které zachycuje talentovaného pianistu, jenž roztančil nejednoho člověka, má miliony zhlédnutí.

piano i Zdroj fotografie: iStock
                   

Hudba je lékem na všechny strasti. Díky své rozmanitosti a existenci velkého množství různých žánrů si své nejoblíbenější tóny vybere každý. Hudba spojuje lidské osudy, pomáhá přemoci bolest a smutek, je nápomocná při fyzické aktivitě a dokáže člověka zbavit stresu a zlých myšlenek. Člověk se díky ní vymaní z každodenní rutiny a spěchu, na chvíli se zastaví a užívá si každý tón.

Sedl si za piano a začal hrát rytmickou skladbu

Procházení rušným pařížským vlakovým nádražím může být pro mnohé stresující okamžik. Všude kolem spousta lidí, hluk z projíždějících vlaků, rozhlasu a šum rozhovorů ostatních. Většina cestujících se tedy raději snaží co nejrychleji toto místo opustit, aby mohla buď pokračovat dále a přestoupit na další vlak, nebo se vydat do rušných pařížských ulic. Čeho však byli lidé nedávno svědky, to se jen tak nevidí.

Neznámý muž, který se později představil jako Brendan Kavanagh, si totiž sedl za veřejné piano a začal na něj hrát. Kdekdo by si myslel, že je to obyčejný chlapík, který si chce zkusit pomačkat klávesy. Jak se ale muž na svém webu BadAssBoogie prezentuje, rozhodně se nejedná o žádného amatéra. Brendan je totiž známý učitel, performer a podnikatel, který takováto hravá vystoupení provádí velmi často.

Kolemjdoucí dvojici povzbuzovali

Jeho hra v rytmu Boogie Woogie přilákala mnoho kolemjdoucích, které donutila zastavit a tyto rytmické tóny vyslechnout. Korunu tomu nasadila žena, která se po celou dobu opírala o piano. Mužova hra na klavír ji však nenechala v klidu a po chvíli začala blondýna spontánně tancovat. Pohybovala se do rytmické písně a užívala si každý tón. Někdo z přítomných celou situaci natočil a video bylo poté zveřejněno na YouTube, kde má již přes 4 miliony zhlédnutí.

Nahrávka je důkazem, že hudba spojuje a obyčejný den může proměnit v nezapomenutelný okamžik. Okolí na klavíristu a i tanečnici reaguje velmi kladně. Povzbuzuje je a tleská do rytmu. Hudba mluví univerzálním jazykem, takže si při ní každý svým způsobem rozumí. Je skvělé, že se ve městech nacházejí veřejná piana. Díky tomu vznikají úžasné zážitky, a obyčejní lidé tak mohou okolí ukázat svůj talent. Jako to bylo v případě devítiletého chlapce, jehož klavírní umění zachycené na videu jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali.

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články