Chtěl ukončit svůj život a žádal vesmír o znamení. Život mu zachránila samolepka, kterou někdo umístil na nárazník

Sebevrah žádal o znamení, zda má opravdu ukončit svůj život. To objevil na autě dvaadvacetileté studentky.

vzkaz za stěračem auta i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Dnešní doba plná zdražování a stále více zadlužených lidí je velmi stresující a pro mnoho z nich neúnosná. Stále častěji lidé přemýšlejí nad sebevraždou, a bohužel ji velký počet z nich také zrealizuje. Nikdo neví, co takový člověk v danou chvíli prožívá, jak špatně na tom musí být, že zde nechá své příbuzné a tento svět dobrovolně opustí. Takového jedince nemá nikdo právo soudit, je to pouze jeho rozhodnutí.

Za stěračem našla vzkaz

Každý ví, že lístek za stěračem auta nevěstí nic dobrého. Většinou se jedná o pokutu, nebo vzkaz někoho, koho tížilo svědomí, protože majiteli naboural či jinak poškodil vozidlo. Proto když někdo objeví vzkaz na čelním skle, pocítí v tu chvíli úzkost a je mu jasné, že zapláče on nebo jeho peněženka. I z toho důvodu je tedy nutné, aby si člověk vždy lístek přečetl raději ihned.

Když dvaadvacetiletá studentka Brooke odcházela ze školy, zamířila ihned na parkoviště ke svému autu. Už z dálky viděla, že za stěračem něco je. Rozbušilo se jí srdce a přemýšlela nad tím, co udělala špatně, že dostala pokutu. Několikrát obešla parkoviště, aby se podívala, zda je někde cedule se zákazem parkování, ale nic nenašla. Lístek tedy sebrala a rychle sedla do auta. Rychle papír přečetla a nemohla uvěřit svým očím.

Díky nálepce si sebevrah svůj čin rozmyslel

Nebyl to totiž papír, ale kousek ubrousku, na kterém byl napsaný vzkaz. V tu chvíli ji zaplavil obrovský pocit štěstí a uvědomila si, že je to ta nejvděčnější zpráva, jakou kdy dostala. Zjistila, že někomu zachránila život. Rukou tam totiž bylo napsáno: „Odešel jsem z domu s plánem vzít si život. Požádal jsem ale o znamení, zda dělám správnou věc. Když jsem uviděl vaše auto, uvědomil jsem si, že to tak není. Zachránila jste mi život. Děkuji.

sebevrah iZdroj fotografie: Depositphotos

Brooke byla zpočátku zmatená, ale poté si uvědomila, na co dotyčný narážel. Na nárazníku svého auta měla totiž nalepenou samolepku, na které byl nápis: „Prosím, dnes si neber život. S tebou je svět mnohem lepší. Víc, než si uvědomuješ, zůstaň.“ Tyto věty vymyslela sama Brooke před lety, když bojovala s depresemi. V tu dobu se rozhodla nechat vyrobit 600 těchto nálepek, které umístila na různá místa v okolí. Především tam, kde si lidé nejčastěji berou život, tedy poblíž železničních tratí a na mosty. A jednu nalepila i na své auto.

Udělala to již dávno a úplně na to zapomněla. Až nyní jí to tento cizinec znovu připomněl. Studentka je šťastná, že někomu její nálepka zachránila život. Uvědomila si, jak moc lidí se může nacházet v těžké situaci a pomýšlet na sebevraždu. A i takováto maličkost je od toho může odradit.

Co říkáte na toto znamení?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články