Sotva 10letý chlapec se uchýlil k sebevraždě, protože byl ve škole šikanovaný. Jeho matka nechápe, proč to neřešila škola

Chlapec spáchal sebevraždu kvůli šikaně, kterou škola neřešila. Pokud ráno posíláte děti do školy bez obav, zda je o ně dobře postaráno, možná byste měli být obezřetnější.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Na první pohled byl 10letý Charles (Karel) Reese z texaského města Katy zdánlivě šťastné dítě, které milovalo kreslení. Uvnitř byl ale zničený, zoufalý a nešťastný. Každý den se totiž musel ve škole potýkat se šikanou od spolužáků. Nejdříve na něj vyvíjeli jen psychický nátlak, později se přidalo i fyzické napadání. Na malého chlapce toho bylo moc a rozhodl se k radikálnímu řešení své zoufalé situace.

Vrátil se domů s pláčem, protože dostal pěstí

O tom, co se chlapci děje, měla jeho rodina povědomí a stěžovala si ve škole, ale zřejmě nikdo netušil, jak moc je to vážné. „Myslela jsem si, že to škola řeší a Kevin to zvládá,“ řekla jeho matka Crystal Smithová. Pak se ale situace zhoršila, spolužáci mu napsali na tablet, aby se zabil, protože mezi ně do školy nepatří. „Když se to projevilo fyzicky, vrátil se domů s pláčem. Jeden z chlapců jej o přestávce několikrát praštil pěstí. Kevin se nebránil,“ dodala.

Jenže škola se šikanou příliš nezabývala. Kevin to nezvládal, cítil se zahnaný do kouta. Jednoho dne, když se vrátil domů ze školy, spáchal sebevraždu. Oběsil se ve své skříni, kde jej našla jeho 13letá sestra. Ta okamžitě zavolala matce, co se stalo, a také přivolala záchranku. Bohužel, bylo už pozdě a pro chlapce se nedalo nic udělat. „Nikdy by mě nenapadlo, že to dojde tak daleko. Stále tomu nevěřím. Nevím, zda se s tím někdy vyrovnám,“ uvedla zdrcená matka.

Škola se incidentem příliš nezabývala

Obrátila se na školu, aby zjistila, jak to bylo se šikanou jejího syna. Podle školního úředníka se incidentem, kdy Kevina spolužák udeřil pěstí, zabývali. Druhý chlapec to však popřel, více to údajně neřešili. „Podle nich k šikaně na škole nedochází,“ vypráví matka chlapce, který si vzal život. Na školu i úředníka si stěžovala. Po prošetření se ukázalo, že incident škola nenahlásila. Úředník tam už nepracuje.

i

Podle expertky na chování, Allie Saulsové, si mohou děti sáhnout na život kvůli tlaku ve škole, sociálním médiím, problémům doma a šikaně. „Ve školách šikana bují hlavně proto, že se to stává skrytě,“ prohlásila. Kevinova matka apeluje na ostatní rodiče, aby věnovali dětem více pozornosti. „Nepředpokládejte, že se věci ve škole řeší,“ říká. Tragická událost navždy změnila život celé rodiny.

Matka nechápe, co se v osudný den stalo

Kevinův pokoj zůstal nedotčený. Stále tam leží jeho taška s učebnicemi, sešity s domácími úkoly, jeho obrázky, které tak rád maloval. Rodina se marně snaží pochopit, co se ten osudný den stalo. Proč se chlapec neobrátil na rodiče a neřekl jim, jak moc děsivé to ve škole je a trpí tam. „Chci jen najít odpověď, co se ten den stalo, co se mu honilo hlavou. Proč to udělal,“ dodává zkroušená matka.

Sebevražda 10letého chlapce se nápadně podobá jinému incidentu. Desetiletá Ashawnty Davisová byla šťastné dítě, které se chtělo stát hvězdou ženské basketbalové NBA. Náhle se ale její chování změnilo. Poprala se ve škole s jinou dívkou a někdo incident natočil a zveřejnil v populární aplikaci. Z videa se stal virál a dívku začali šikanovat. Tři týdny poté se Ashawnty oběsila ve skříni.

Jakou máte zkušenost se šikanou ve školách?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články