Starý a rozbořený dům proměnili na úžasné veledílo. Je neuvěřitelné, co vše zvládnou šikovné ručičky

Tři roky žili v karavanu, zatímco rekonstruovali starou zbořeninu. Výsledek jejich práce vás ohromí. Neuvěříte, jak luxusní bydlení se jim podařilo vybudovat.

starý dům i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Manželskému páru se povedl skutečně husarský kousek. Zamilovali se do velkého zchátralého domu a rozhodli se, že mu vdechnou nový život. Než se však do luxusního bydlení mohli nastěhovat, čekaly je roky práce, nemalé výdaje a bydlení v malém karavanu. Výsledek však stojí za to. V takovém domě by chtěl totiž bydlet každý.

Tři roky žili s dětmi v karavanu

Manželé Laura a Adrian z anglického Staffordshire se zamilovali do zchátralé budovy z 19. století, která původně sloužila jako nádraží pro dostavníky a později pro autobusy. Krásný architektonický skvost z typických červených cihel však měl už nejlepší léta dávno za sebou. Přesto jeho pořizovací cena byla poměrně vysoká. V přepočtu za budovu v dezolátním stavu zaplatili téměř 8 milionů korun.

Budova je však velmi rozsáhlá a patří k ní i okolní pozemky. Aby se vůbec mohli do rekonstrukce pustit a ufinancovat ji, prodali vlastní dům a na několik let se přestěhovali do malého karavanu. Plnili si však svůj sen a chtěli mít vše dokonalé a podle představ. Na budově se musela předělat většina věcí. Nakonec zůstaly jen obvodové zdi.

Všechny střechy, okna, dveře, vnitřní omítky, podlahy, to vše se muselo znovu udělat. Ze začátku měli po ruce místní, které si mohli najmout na práce na základech domu. Vše bylo potřeba znovu vylít betonem a zpevnit konstrukce, ve kterých bylo místy dřevo už prohnilé. Pak je však začal brzdit omezený rozpočet. Museli na čas s pracemi přestat a z plánovaných 10 měsíců byly nakonec více než tři roky.

Nepodcenili jediný detail

Během stavby si tak vytrpěli své, protože bydlení s dvěma dětmi v karavanu nebylo nijak pohodlné, a to obzvlášť v zimě. Nakonec se jim však postupně podařilo dovést projekt do finální podoby, navíc včetně dvoupokojové přístavby, která bude sloužit jako bydlení pro Adrianovi rodiče. Uvnitř domu vznikly velkorysé prostory s vysokými stropy, přiznanými trámy a vyladěným designem.

Manželé se věnovali každému detailu a interiéry tak v sobě kombinují ty nejmodernější designové prvky, ale zároveň zachovávají původní formu budovy v rustikálním stylu. I když se nakonec celková částka vyšplhala na téměř 13 milionů korun, manželé nelitují, že se do ní pustili. Jejich bydlení teď obdivuje každý, kdo sem přijde.

Co říkáte na tuto povedenou rekonstrukci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články