Rozhodl se rekonstruovat kuchyni. Když ale odkryl podlahu, narazil na 300 let starou studnu

Muž z Anglie se svépomocí pustil do renovace kuchyně, včetně podlahy. Pod ní ale našel fantastickou věc, o které předtím neměl ani tušení.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tento muž z Cheshire ve Spojeném království zažil nečekané překvapení při renovaci své kuchyně. Tiktoker známý jako MortyLad našel tři sta let starý poklad zakopaný v zemi (do hloubky pěti metrů). Nedokázal uvěřit vlastním očím a vše ihned natočil. Rozhodl se studnu zmodernizovat a využít. 

Vše začalo rekonstrukcí

O neobvyklém případu napsal poutavý článek známý britský server, pro nějž muž poskytl jediný dostupný rozhovor. Tento tiktoker, 48letý bývalý instalatér v důchodu, se rozhodl zmodernizovat svůj staletí starý dům. Když začínal se svou prací jako mladý muž, nikdy nepočítal s tím, že o něm budou brzy mluvit tisíce uživatelů internetu.

Podivný nález v podlaze

Když prováděl renovační práce na instalaci podlahového topení v kuchyni, odštípl beton v podlaze a pak nechtěně zaryl své pracovní náčiní do podivné štěrkové směsi. Celá tato směs jinak nenavazující na zbytek podlahy byla obsypána cihlovým kruhem. Muž byl více než překvapen. Rozhodl se podivný útvar v zemi zkontrolovat.

rekonstrukce bytu, staveniště
iZdroj fotografie: Depositphotos

Zprvu tomu nepřikládal na důležitosti

Začal vrtat díru a brzy uviděl velké množství vody. Jak pokračoval v kopání po stranách kulaté průrvy s vodou, uvědomil si, že právě dozajista objevil starou studnu. V tu chvíli ho napadlo, že je to obyčejná studna stará sotva pár let, a ačkoliv jej zaujala, nepřikládal jí žádný velký význam. Až když informoval profesionály a ti vyrazili na místo, zjistil, že se mýlil.

Nevěřil vlastním uším

Dozvěděl se od nich, že studna je stará minimálně tři sta let. Ohromený tiktoker okamžitě uchopil kameru a natočil video pojednávající o jeho nálezu. Poté nahrál celý příspěvek na TikTok. Na této platformě ho nyní každý den sleduje 421 000 uživatelů. Video s pozoruhodnou studnou se rychle stalo hitem internetu.

Ze studny si udělal dekoraci

Brzy po překvapivém objevu muž zveřejnil další video, ve kterém vysvětlil uživatelům internetu na TikToku, že nad tímto celým nálezem pečlivě bádal. Ve finále se rozhodl studnu zrekonstruovat, do podlahy vyrýt díru a přidat studnu do kuchyně jako trvalý dekorativní prvek. Instalatér dále přiznal, že po modernizaci studny a instalaci reflektorů, které byly umístěny dovnitř studny po jejích stranách, ji chce zakrýt silnou tabulí tvrzeného skla, po níž se bude bezpečně chodit.

@mortylad 🗣️A massive thank you to Adam at Dio-Met for supplying us with such a beautiful peice of glass to finish this off. Head over to Diometonline on instagram to see some of their work. #welltok #hiddenwell #kitchenfeature #kitchenrenovation #homerenovation #hiddenroom #wishingwell #excavation #oldwell #walkonwell #englishhistory #oldwaterwell #unexpectedfind #oldhousefinds #diometonline #secrettunnel #bunker #abandoned #abandonedplaces #abandonedhouse ♬ The Home Depot Beat – The Home Depot

Jak byste reagovali, kdybyste toto našli u vás doma?

Zdroj: MortyLad
Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství