Syn se slzami v očích pověděl tátovi, že jeho spolužák nemá co jíst. Jeho následnými činy bychom se měli všichni inspirovat

Když zjistil, že synův spolužák nemá co jíst, změnil přístup k celému svému hospodářství. Ke změně nabádá také ostatní.

Malý chlapec píše i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Stejně jako děti dokážou svým chováním někdy velmi ublížit, tak mohou svou upřímností také pomoci někomu, kdo to opravdu potřebuje. To je případ i tohoto chlapce se srdcem na pravém místě. Farmář Jonathan Lawler je na svého syna neskutečně pyšný. Jejich příběh se dostal do povědomí již mnoha médií. A není divu, slzy v očích se po přečtení objeví i vám.

Zásadní krok

Vše začalo jednou odpoledne, kdy syn farmáře Jonathana Lawlera přišel domů ze školy. Zpočátku jen nenápadně postával v blízkosti svého otce. Ten však ještě nevěděl, že se chlapec odhodlává k zásadnímu kroku. A to tomu, že poprosil svého otce o jídlo navíc, které by chtěl darovat svému spolužákovi. Jeho rodina se nacházela v takové situaci, že neměli co jíst.

Chlapec věděl, že je jeho kamarád hladový, a nenapadlo ho lepší řešení než se svým problémem zajít za tátou, jenž dokázal vždy a vše vyřešit. Jonathana synova slova velmi zasáhla. Oblast, ve které bydleli, byla vyloženě založena na farmaření a vlastní produkci potravin. Nedávalo mu tedy smysl, jak se rodina synova spolužáka do takové nouze dostala.

Řešení hladových krizí

Na tom v té chvíli však nezáleželo. Synova prosba ho inspirovala ke změně celého pohledu na věc. Do té doby se zaměřoval pouze na tvrdý zisk z prodeje své úrody. Poté se rozhodl své vypěstované plodiny věnovat také na dobrou věc. Zjistil si kontakty na humanitární organizace, veřejné kuchyně a rodiny v hmotné nouzi. Všechny tyto složky začal nově dotovat.

Slova jeho syna v něm vzbudila velmi silný nával emocí, který změnil jeho pohled na pomoc ostatním. Zastává názor, že kdyby každý pomohl jednomu hladovému člověku, vyřešil by takový přístup většinu krizí s hladem. Jonathan nově nabádá i ostatní zemědělce, aby se zachovali stejně jako on a část své úrody darovali na charitativní účely.

Jak vy osobně pomáháte potřebným?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články