Spolu proti celému světu. Trpasličí pár nechal nahlédnout do náročného života plného posměšků

Oba trpí poruchou zvanou nanismus. Přesto se rozhodli mít vlastní děti. S tím však nesouhlasí mnozí z jejich okolí.

Žena trpící nanismem na lavičce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ne každý je natolik silný, aby zvládnul být odlišný. Odlišnost vyvolává v lidech v první řadě zvědavost, následně u některých negativní reakci v podobě posměšků a ošklivých poznámek. Kdo však zvládne nést tíhu tohoto nepříjemného chování a jít si stále za svými sny, ten se stane naprostým originálem a vzorem pro všechny ostatní. Takovou odlišností může být například také tělesná výška.

Výška do 150 centimetrů

Mladý pár trpící onemocněním, které se nazývá nanismus, sdílel své zkušenosti s rodičovstvím a reakcemi okolí. Stránka uLékáře.cz zaměřená na zdraví popsala nanismus jako hormonální či chromozomální poruchu. Následně uvedla typickou výšku pro ženy a muže trpící touto specifickou poruchou. U žen je to asi 135 centimetrů, muži poté průměrně mívají o dalších deset centimetrů navíc.

Charlie a Cullen Adamsovi založili společně rodinu. Mají dvě dcery a čekají třetí. Serveru IllawarraMercury se však svěřili, že na začátku jejich soužití šlo o velké rozhodnutí. Zda mít, či nemít vlastní děti. Zda podstoupit riziko toho, že své geny předají potomkům. A to se také stalo. Charlie se rozhodla jejich příběh sdílet na sociálních sítích a ukázat tak, že jejich život je krásný bez ohledu na nanismus a netypickou výšku postavy.

Neobvyklé těhotenství

O podobné rodině jsme psali na našem webu DámskýDeník. Charliin profil a tvorba vyvolaly v internetové komunitě rozporuplné reakce, o kterých sama pohovořila: „Jsem neustále kritizována za to, že jsem se rozhodla mít děti se svou genetickou výbavou. Přitom neustále připomínám, že si uvědomuji, jak je moje situace neobvyklá. Avšak každé těhotenství je něčím specifické a jiné,“ cituje server GleninnesExaminer.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Cullen Adams (@cullen_it)

Nanismus u dětí je velmi speficiký. Medixa.org píše, že je porucha dědičná. Asi osmdesát procent případů je však takových, že rodiče dětí s nanismem byli běžného vzrůstu. Porucha tak může být zapříčiněna také špatným formováním kostí, nedostatkem růstových hormonů nebo netypickou reakcí těla na hormony ovlivňující vzrůst.

Jaký máte názor na těhotenství v souvislosti s nanismem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články