Na výšce nezáleží: On je trpaslík, ona má běžnou výšku, a přesto mají nádhernou fungující rodinu

Nezáleží na vzhledu ani na výšce. Pokud se dva lidé milují, jejich vztah může fungovat i přes určité rozdíly. Jasným důkazem je příběh této rodiny.

Mladý pár i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Během těhotenství je fascinující, že není možné s jistotou předpovědět vzhled dítěte. Genetické složení každého rodiče se promítne do jejich potomstva, ale nelze přesně určit, kdo bude mít větší vliv na vzhled dítěte. Pár Zach Roloff a Tori Roloffová se stali internetovými celebritami, když se stali rodiči trojčat s jedinečným vzhledem. Zach, který je trpaslík, a jeho manželka Tori, která má běžnou výšku, nevěděli, jaké bude vzhledové zaměření jejich dětí. 

První těhotenství provázela nervozita

Je důležité si uvědomit, že pokud je jeden z rodičů (nebo oba) trpaslík, neznamená to, že jejich děti musí mít nanismus. Zach se narodil s achondroplázií, ale jeho děti tuto formu nanismu nemusí dědit a nelze to předpovědět až do pozdního těhotenství. Zach a Tori byli nervózní, když Tori otěhotněla poprvé. Jejich syn Jackson se narodil se stejnou formou nanismu jako jeho otec. O dva roky později se jim narodila dcera Lilah, která také zdědila achondroplázii. 

Rodina menšího vzrůstu

Na konci roku 2021 oznámili, že čekají třetí dítě, ale nechtěli vědět, jaké budou jeho dispozice. Tori se musela podrobit císařskému řezu, což bylo doporučeno lékaři kvůli větší hlavě dítěte. Když se v dubnu 2022 narodil jejich třetí potomek, chlapeček jménem Josiah, byli šťastní, že jsou všichni zdraví a rostou vzhledem ke své diagnóze dobře. Stejně jako všechny děti i Josiah zdědil po svém otci achondroplázii, a je tak mnohem menšího vzrůstu. 

Žijí šťastně a spokojeně

Ačkoliv se občas rodina setká s negativními komentáři, vůbec nic si z toho nedělají. Jak sami tvrdí, je pro ně nejdůležitější, že jsou všichni šťastní a zdraví. A to, že jim jejich výška tak trochu negativně ovlivňuje život, je vůbec netrápí. Vědí totiž, že jsou ve všem společně, navzájem se podporují a navzájem se všichni milují. 

Co říkáte na tuto rodinu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články