Řidička autobusu za jízdy upadla do bezvědomí: Takto zachránil pasažéry mladý student

Řidička školního autobusu upadla do bezvědomí. Kontrolu nad vozidlem převzal duchapřítomný student, který okamžitě přiskočil k volantu a situaci zvládl na jedničku.

                   

V dubnu letošního roku došlo v americkém státě Michigan k události, jež mohla skončit katastrofou, kdyby jeden z duchapřítomných studentů nezasáhl. Skupina žáků vyrazila školním autobusem do školy jako obvykle, jenže tentokrát na ně čekalo nebezpečí. Řidičce se udělalo nevolno a upadla do bezvědomí.

Řidička nedokázala ovládat řízení

Řidička školního autobusu cítila, že jí není dobře. Čepicí si ovívala tvář, aby se jí udělalo lépe, ale nic nepomáhalo. Vysílačkou oznámila, že bude muset zastavit, nicméně už to nestihla. Začala ztrácet vědomí a autobus s několika studenty uvnitř přestala mít pod kontrolou. Naštěstí se nikomu nic nestalo díky odvážnému 13letému chlapci jménem Dillon Reeves.

Okamžitě přiskočil k volantu, šlápl na brzdu a zastavil autobus. Jakmile si byl jistý, že vozidlo stojí a nikomu nehrozí žádné nebezpečí, zavolal na zbytek studentů, aby přivolali pomoc. Nikdo nebyl zraněn a řidička autobusu byla následně převezena do místní nemocnice ve Warrenu v Michiganu. Její stav je stabilizovaný.

řidič za volantem iZdroj fotografie: Pexels

Duchapřítomný student neváhal ani vteřinu

Bůh ví, co by se mohlo stát, kdyby duchapřítomný Dillon nepřiskočil k volantu. Jako jeden z prvních si všiml, že něco není v pořádku, bylo cítit, že se autobus nepohybuje standardně a řidička má zřejmě problém vozidlo ovládat. Vzhledem k tomu, že byla v autobusu nainstalována kamera, vše bylo zachyceno na video.

Na internet jej zveřejnila americká školní organizace Warren Consolidatech School a ukazuje žáka 7. třídy jako hrdinu. Bezpečně autobus zastavil, když mířil do protisměru, a ještě pomohl nebohé řidičce, aby se jí dostalo potřebné péče co nejrychleji. Na záznam z celého incidentu se můžete podívat na níže uvedeném videu.

Jak byste v podobné situaci reagovali vy?

Zdroj: USATODAY
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články