Řidič autobusu uviděl kousek od vozovky podivnou černou hromádku. Po chvíli si všiml, že se hýbe

Zachránil život šesti malým štěňátkům, když se rozhodl zvednout telefon, aby na místo přivolal dobrovolníky ze zvířecího útulku.

štěnata silnice i Zdroj fotografie: Jaspinder Singh Duhewala / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Řidič školního autobusu v St. Louis ve státě Missouri možná viděl jednu z nejpřekvapivějších věcí. Když trávil pauzu v autobuse a čekal na svou další jízdu, zadíval se kousek vedle sebe na malou černou hromádku, která ležela blízko krajnice vozovky. Po chvíli s údivem zjistil, že se hýbe! Rozhodl se proto vyjít ven a prozkoumat, o co jde. Zanedlouho uslyšel slabé, avšak žalostné kňučení. To byl signál, aby okamžitě zavolal zvířecí útulek „Stray Rescue of St. Louis“.

Dramatické hledání

Telefon přijala Donna Lochmann, záchranářka z útulku. Okamžitě vyrazila na adresu, kterou jí řidič autobusu zadal do telefonu. „Bylo mi řečeno, že na poli je šest štěňat a že čtyři z nich jsou blíže k silnici,“ vyjádřila se Donna pro zvířecí web The Dodo. Když však dorazila na místo, zprvu nemohla nikoho najít. Celou situaci navíc komplikoval fakt, že od rána hustě pršelo. Po chvíli hledání skutečně našla čtyři opuštěná štěňata. Štěňátka byla promáčená na kost a byla silně podchlazená. Třásla se zimou a kňučela. Tulila se k sobě ze strachu a ve snaze zajistit si trošku tepla.

Donna s kolegyní umístily čtyři štěňata do svého džípu a vydaly se hledat další dvě. „Vedle místa, kde byla první čtyři štěňata, byla oblast křovin nebo plevele a nějaké odpadky. Začala jsem se tam rozhlížet a pak jsem si najednou všimla, jak malé černobílé štěně vystrčilo hlavu.“ Vedle černobílého štěněte byl stočený šestý, poslední sourozenec. Všech šest mláďátek bylo tedy nalezeno a dopraveno do bezpečí.  

Záchrana přišla v pravý čas

Donna se s celou posádkou vrátila do útulku. V první řadě zajistila štěňatům tepelný komfort, poté mláďata dostala něco málo k snědku. S plnými bříšky se štěňátka schoulila do klubíčka a vyčerpaně usnula. Stáří štěňátek bylo odhadováno na 6–7 týdnů. Sourozenci byli poté rozděleni po dvojicích a tak snadněji našli náhradní domovy, kde se jim dostala tolik potřebná péče.

Last week, we found 6 tiny and very miserable puppies on the side of the road. They were cold, sticky with urine,…

Zveřejnil(a) Stray Rescue of St. Louis dne Úterý 21. března 2023

Štěňátka jsou v současné chvíli stále umístěna v pěstounských domovech, kde čekají na adopci. Donna děkuje řidiči autobusu, který zavolal a na existenci štěňátek upozornil. „Jsme opravdu, opravdu vděční, že nám řidič autobusu zavolal, protože neexistuje způsob, jak by to (bez pomoci člověka) zvládli po zbytek dne.“ Štěnáťka byla naštěstí díky včasnému zásahu zachráněna. Nyní se mají jako v bavlnce a těší se na nové domovy.

Co byste dělali, kdybyste na ulici našli opuštěné štěně?

Zdroj: TheDodo
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla