Celý svůj dosavadní život strávil zavřený v hrozivých podmínkách. První reakce zvířete po propuštění na svobodu pohladí na duši

Na internetu se před časem objevilo dojemné video. Zachycuje býka, který celý svůj život trávil v děsivých podmínkách, ale nyní byl propuštěn na svobodu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tohle video vykouzlilo statisícům uživatelů úsměv na tváři. Zachycuje býka jménem Bandit, který byl po letech v těsném prostoru haly propuštěn na svobodu. Zajistili to pracovníci speciálního útulku pro týrané krávy, koně, ovce a další domácí zvířata, který funguje v Rakousku. Býk na videu vypadá téměř, jako kdyby radostně tancoval.

Pomoc zvířatům z těžkých podmínek

Pracovníci organizace Gut Aiderbichl se specializují na pomoc zvířatům, které žijí v nevhodných podmínkách. Tato organizace funguje už více než 20 let a jako součást svého programu provozuje také několik farem, kde si mohou návštěvníci zachráněná zvířata prohlédnout a seznámit se blíže s jejich příběhy. Současně mají farmy v 6 evropských zemích a dohromady na nich žije asi 6 000 zvířat.

Pustili ho na svobodu

Jedním z takto zachráněných živočichů je také býk jménem Bandit, z jehož záchrany natočili zaměstnanci této společnosti krásné video. Už když za ním muž přijde a začne ho hladit po hlavě, vypadá to, jako by zpozorněl a čekal, co se bude dít dál. Nakonec mu odepnou řetěz a dostanou ho ven z úzkého prostoru na boku velké haly.

Byl vděčný za záchranu

Hned jak se Bandit dostal ven, dal se do radostného poskakování. V závěru videa je vidět, jak odjíždí speciálním přívěsem na jednu z farem organizace. Nakonec dojemně pokládá hlavu na koleno jednoho ze svých zachránců. Vypadá to, že byl za osvobození z tak hrozných podmínek opravdu vděčný.

Lidé naštěstí pomáhají

Bohužel také v České republice žije stále mnoho zvířat ve špatných podmínkách. Jejich práva ochraňuje například charita Svoboda zvířat. O dalších případech jsme psali také na našem webu Dámský Deník, například o příběhu feny, kterou někdo polil horkým asfaltem a nechal takto ležet u silnice. Naštěstí stále existuje mnoho dobrých lidí, kteří těmto týraným zvířatům pomáhají.

Jaký máte postoj k finanční pomoci týraným zvířatům?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články