Štěně mělo zlomené snad všechny kosti v těle, zbývaly mu poslední síly. Toto je jeho přeměna

Když našli na ulici malé štěně v naprosto otřesném stavu, nedávali mu moc šancí na přežití. Ono ale zabojovalo a jeho přeměna je naprosto úžasná.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po celém světě je obrovské množství toulavých a opuštěných psů, z nichž většina si prošla týráním a ošklivým zacházením. Denně jsou tato zvířata vystavována nebezpečí okolního světa, nucena si sama shánět potravu a uskakovat před rychle jedoucími auty. Bohužel mnoho z nich takové podmínky nepřežije, umírají sami na ulicích a nechápou, proč je jejich páníčci opustili.

Lidé jej přehlíželi, nechtěli pejskovi pomoci

Příběh teprve tříměsíčního Adama chytne za srdce i toho největšího tvrďáka. Osud byl k němu zlý. Původní majitel ho týral, nedával mu najíst, bil ho a kopal. Nakonec jej nechal u silnice bezvládně ležet. Bezohlední a sobečtí lidé kolem něj denně procházeli, aniž by si ho všimli nebo se mu snažili jakkoli pomoci. Jednoduše dělali, že jej nevidí. Musel se cítit tak moc osamělý a bezmocný.

Naštěstí se o něm doslechli dobrovolníci, kteří neváhali ani chvíli a pro nebohé štěňátko si přijeli. Našli ho ležet na ulici, Adam se téměř nehýbal, byl silně podvyživený a umíral. Kdyby tam bez pomoci ležel jen o den déle, zemřel by, potvrzuje také web UniversoAnimali. Muži pejska co nejrychleji převezli na veterinární stanici, kde jej lékaři okamžitě vyšetřili a nemohli uvěřit tomu, čeho jsou svědky. Štěně bylo v otřesném a zuboženém stavu.

Byl v hrozném stavu, téměř zemřel

Adam měl zlomené dvě nohy, zbývající těžce poraněné. Trpěl několika infekcemi a po celém jeho těle byla přisátá a silně nacucaná klíšťata. Veterináři na nic nečekali a pustili se do náročné několikahodinové operace, kterou provedli uprostřed noci. Naštěstí vše dobře dopadlo a po několika měsících začal Adam zase znovu chodit. A to v doprovodu své nové adoptivní paničky Julie, která je velmi šťastná, že se o něj může starat. Celý jeho příběh byl zachycen na videu a zveřejněn na YouTube.

Proměna tohoto štěněte je úžasná. Dokazuje, že láska a odborná péče dokáží zázraky. Je skvělé, že má Adam již novou majitelku, která mu dá milující a útulný domov. Za to se jí od něj jistě dostane věrnosti a velkého vděku. Odvděčilo se také zachráněné štěně, které rodina vyrvala ze spárů smrti a o jehož příběhu se šťastným koncem jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Co říkáte na pejskovu proměnu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články