Rodina zachránila 4měsíční štěně ze spárů smrti. Na oplátku se jim odvděčilo tím nejlepším způsobem

Tento pejsek potřeboval pomoc. Zubožené štěně zachránila rodina s malým autistickým chlapcem. Jak se ukázalo, pes se stal pro rodinu skutečným požehnáním.

                   

Bohužel stále existují lidé, kteří jsou schopni se zvířaty zacházet otřesným způsobem. Prošel si tím i pejsek z tohoto příběhu, který byl na pokraji smrti už jako čtyřměsíční štěně. Nakonec se ukázalo, jak prozíravé bylo od rodiny autistického chlapce adoptovat právě tuto týranou fenku.

Na dvoře ležela kost a kůže

Záchranáři z organizace ASPCA ( Americká společnost pro prevenci krutosti na zvířatech) museli opět čelit krutému pohledu. Podařilo se jim ze dvora nezodpovědného majitele zachránit teprve čtyřměsíční štěně. Bylo na kost vyhublé, letargické a vážilo necelé dvě kila. Netušili, jestli pejsek vůbec přežije. Ale byl to bojovník a na záchranné stanici se postupně dostal z nejhoršího.

Pejsek dostal jméno po známé bojovnici Xeně. Tehdy ještě nikdo netušil, že sama Xena se stane zachráncem rodiny jednoho malého chlapce. Rodina z americké Georgie si malou Xenu adoptovala hned, jak to její zdravotní stav dovolil. Tou dobou měl jejich syn Johnny Hickey osm let. Nebyl však jako ostatní děti, trpěl autismem, který zasahoval do života jeho i celé rodiny.

Chlapec trpěl silnou sociální úzkostí. Necítil se dobře mezi cizími lidmi a bylo pro něj obtížné navazovat kontakty s ostatními dětmi. To se však začalo měnit. „Johnny býval většinu času odtažitý a tichý, ale když se začátkem tohoto roku setkal s Xenou, začal ‚nepřetržitě klábosit‘,“ řekla jeho matka Linda Hickey pro TODAY.

Xena vyhrála cenu za přínos, který do rodiny vnesla

Johnny a Xena se stali nejlepšími přáteli a Xena mu dělala stálou společnost. Na Johnnyho její přítomnost působila terapeuticky a jeho chování se začalo zásadně měnit. Důkazem toho bylo, když si o osm měsíců později přišli s Xenou převzít cenu právě od společnosti ASPCA. Každoročně ji uděluje zvířatům, která v uplynulém roce měla pozitivní a trvalý dopad na jejich lidské společníky.

Toho by Johnny se svou sociální fobií dříve nebyl schopen. Vedle Xeny se však cítí v bezpečí, a může tak v tomto ohledu posouvat své hranice. Jeho interakce s okolím se od té doby výrazně zlepšila. Pejsek opravdu může pomoct nejen fyzicky postiženým lidem, ale asistenční psi se cvičí právě i pro lidi s poruchou autistického spektra. V článku na Helppes se můžete podívat na konkrétní dopady, které pejsek může takovým lidem přinést.

Tento příběh tak měl mimořádně šťastný konec, ale ne vždy se podaří týraná zvířata zachránit. Další případ otřesného týrání jsme na Dámském Deníku nedávno zveřejnili. Tématu se věnujeme dlouhodobě. Milovníky zvířat takové jednání totiž rozhodně nenechává chladnými. Alena V. z Rakovníka nám k tématu napsala: „Mě by zajímalo, kde se takový lidský odpad bere. Takového bezcitného člověka mohl vychovat jedině psychopat,“ čímž shrnula oprávněné rozhořčení za všechny.

Jak se vám líbí tento příběh se šťastným koncem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články