Raději by zemřel než je nezkusit zachránit. Příběh o mladíkovi, který vběhl do plamenů pro tři děti

Muž z Washingtonu odvážně zachránil z hořícího domu tři malé děti. Sám skončil těžce popálený, ale údajně by to kdykoliv bez váhání udělal znovu.

Hořící dům i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dvacetiletý mladík jménem Bryd je na internetu oslavován jako hrdina. Když v jejich domě začalo hořet, zachránil z plamenů tři děti své starší sestry Kayle.Udělal bych to znovu, opravdu. Je mi jedno, kdybych se popálil hůř, nebo tam zemřel,“ řekl poté, co skončil v nemocnici s rozsáhlými popáleninami na téměř veškerých částech těla.

Vběhl do hořícího domu

Bryd je strýcem tří dětí, potomků své sestry Kayle. Když v jejich domě ve Washingtonu vypukl velký požár, pomohl nejprve z okna dostat dvě děti. Jeho osmiletá neteř Mercedes se bála sama skočit dolů, jiná cesta ven však v tu chvíli nebyla bezpečná. Bryd proto bez váhání vběhl do hořícího domu, a Mercedes odtud vynesl v náručí, napsal server abcNews.

Skončil v nemocnici

Udatný zachránce nakonec skončil v nemocnici s popáleninami 2. a 3. stupně na obličeji, pažích a zádech. Řekl, že když slyšel, jak Mercedes začala volat jeho jméno, nemohl jinak. Jen jsem vyběhl po schodech a protlačil se ohněm,“ řekl webu Good Morning America. „Cítil jsem, jak mě to pálí. Vzal jsem ji, svlékl jsem si tričko a dal jsem jí ho kolem obličeje, aby nevdechla žádný kouř, a prostě jsem ji odnesl ven, jak nejrychleji jsem mohl.“

Každý by na to měl být připraven

Je jasné, že v takovém momentě šlo jednoznačně o vteřiny a Bryd se musel rozhodnout skutečně rychle. Podle oficiálního webu Hasičského záchranného sboru České republiky by měl být každý připraven na situaci, že k požáru může v jeho okolí dojít. V domácnostech jsou údajně nejčastějšími příčinami nedbalost či neopatrnost, například při vaření.

Snažit se zachovat klid

Hasiči radí zejména zachovat chladnou hlavu a pokusit se uhasit požár ještě v jeho zárodku. Pokud to není možné, byt okamžitě opustit a kontaktovat právě Hasičský záchranný sbor, který situaci urychleně přijede vyřešit. Při pobytu v zakouřeném prostředí je důležité držet se při zemi, kde je nejméně kouře, a nikdy se do hořících prostor nevracet. Je to totiž velmi riskantní, ovšem například matka, která ze svého domu dostala všech svých šest dětí a jejíž příběh jsme na DámskémDeníku také zpracovali, poháněná mateřský pudem toto riziko podstoupila.

Jaký máte názor na čin tohoto muže?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články