Přežil útok dvou agresivních psů: Místo uznání získává chlapeček posměšky kvůli vzhledu

Přežil útok dvou psů a to i přes to, že byl velmi těžce zraněný. Ačkoliv si za něco takového zaslouží obrovský obdiv, místo toho se setkává s posměšky a nenávistí.

Agresivní pes i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pětiletý Ryder Wells byl svědkem hrůzy, kterou většina lidí za celý život nepozná. Tento chlapec z Severní Karolíny přežil v roce 2015 brutální útok dvou rotvajlerů během návštěvy příbuzných o Dni díkůvzdání. Když mu bylo pouhých 21 měsíců, byl napaden dvěma psími bestiemi vážícími přes 50 kg. Následkem toho utrpěl vážné zranění obličeje, vyražení zubů, zlomenou ruku a propíchnuté plíce. Jeho rodina tehdy nebyla přesvědčená, že přežije. Nicméně zabojoval o svůj život, přežil a od té doby podstoupil přibližně 50 operací.

Nyní čelí posměškům kvůli vzhledu

Namísto toho, aby byl tento odvážný chlapec šťastný, že přežil tuto hrůznou událost, musí se nyní potýkat s nelítostnými komentáři od dětí i dospělých. Asistent učitele popsal situaci, kdy Ryder poprvé přišel do školy, dospělí na něj zírali a dělali si z jeho vzhledu srandu. „Když jdeme do parku, děti ukazují na Rydera prstem a křičí na něj, že je monstrum, a pak rychle utečou,“ uvedla jeho matka Brittany. „Jednou, když jsme byli na nákupu´a někdo na něj zakřičel „fuj”. Tyto situace jsou pro mě jako matku nesnesitelné a srdcervoucí.

Je to velmi těžké

Po všem, čím prošel, lidé ne vždy jednají laskavě, a to z důvodů, které nemůže ovlivnit. Nicméně je to statečný bojovník, kterého nic nezastaví.“ Přežití Rydera je opravdovým zázrakem! Doktoři sami nečekali, že to zvládne. „Můj syn nosí brýle a klobouk, někdy si zakryje dokonce i tvář, aby nikdo neviděl, jak vlastně vypadá“ říká každý den jeho matka. „Snažím se mu vštípit, že je krásný, že je v pořádku vypadat odlišně a že může být jiný než ostatní.“ 

smutný chlapec skrývá obličej iZdroj fotografie: Freepik

Šikana nepřestává

Bohužel, ačkoliv se snažím dělat první poslední, posměškům se bohužel nemůžeme vyhnout. Je smutné, že lidé soudí ostatní podle jejich vzhledu a to i bez toho, aniž by věděli, čím si vlastně museli projít.Matka tohoto chlapce doufá, že si lidé uvědomí, jaké následky může mít šikana na někoho s takovýmto problémem. Doufá, že příběh Rydera donutí lidi přemýšlet o svém chování vůči těm, kteří se nemohou bránit.

Co na malého bojovníka říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články