Madonna překvapila fanoušky razantní změnou vzhledu. Někteří říkají, že už se nepodobá sama sobě

Zpěvačka Madonna dostává sodu za přespřílišné retušování svých fotografií na sociálních sítích. Zaznívá, že už se nepodobá sama sobě.

Madonna během koncertu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V době sociálních sítí si už žádný uživatel nemůže být jistý obsahem, který si na nich prohlíží. Vývojáři a v mnohých případech i samotní tvůrci zábavného obsahu vytvořili nespočet nejrůznějších efektů a filtrů, které mají pouze jednu funkci. A to udělat osoby, které je použijí, co nejodlišnější od originálu. Uměle jim dotvořit například dlouhé vlasy nebo předělat tvar nosu.

Známky stárnutí

Kromě samotných filtrů se dají fotografie upravovat i jiným způsobem. Lze tak například vymazat jiné osoby, což se hodí u fotografií z dovolených, nebo si upravit postavu. Mnohdy jsou však tyto dodatečné úpravy na fotografiích poznat, což si jejich autoři nechtějí přiznat. Respektive nadále dělají, že jde o originální snímky, a kritiku sledujících si nepřipouštějí.

To je případ také světoznámé zpěvačky Madonny. Čtyřiašedesátiletá hvězda je retušováním svých fotek přímo posedlá. Nejčastěji ze svých příspěvků odstraňuje vrásky a další známky stárnutí. Snaží se vypadat dokonale odolně vůči matce přírodě a přibývajícím letům. Její nejnovější příspěvky na sociální síti Instagram obsahují černé šátky, krajkové overaly a výrazné doplňky.

Příprava na turné

Aktuálně se zpěvačka připravuje na velké turné. Konkrétně na počest čtyřicátého výročí své kariéry. V medailonku ke zmíněnému výročí řekla: „Jsem tak nadšená! Budu se snažit připravit co nejvíce písní tak, aby všichni fanoušci zažili tu nejlepší show svého života.“ Zdá se, že přestože chce zpěvačka zůstat navždy mladá, tak svou kariéru bere stále velmi zodpovědně.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Madonna (@madonna)

Madonna není jedinou hvězdičkou, která skálopevně mlčí o úpravách a umělých retuších. Bohužel má toto šálení publika negativní vliv na sebevědomí zejména mladší generace. Dívky se porovnávají se svými oblíbenými celebritami a zoufají nad tím, že nevypadají jako ony. Přitom tak vzhlížejí k pouhému neexistujícímu ideálu, jejž někdo uměle vytvořil, aby získal více sledujících.

Jaký máte názor na tyto úpravy?

Zdroj: Život
Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články