Osvědčené techniky, jak zredukovat vrásky za pár dní. Může to být i zábava, výsledky jsou fascinující

Kombinace těchto pěti tipů, jak se zbavit nevzhledných vrásek, může dokázat úplné divy. Jistě je ocení každá žena.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mít mladistvou tvář je snem mnoha žen. Bohužel, jak stárneme, produkce kolagenu klesá, což způsobuje příznaky stárnutí. Většina žen pociťuje první vrásky ve věku mezi pětatřiceti až čtyřiceti lety. Odbornice Cynthia Cobb říká, že vrásky a jemné linky na obličeji jsou dva problémy, na které si ženy nejčastěji stěžují. I když je to normální, známky stárnutí mohou způsobit, že ženy se budou cítit méně sebevědomé. Nezoufejte. V současné době existují různé způsoby, jak zpevnit pokožku obličeje a zredukovat vrásky.

Obličejová cvičení

Obličejová cvičení jsou jedním ze způsobů, jak zpevnit pokožku. Různé pohyby mohou posílit obličejové svaly a pomoci k tomu, aby pokožka obličeje vypadala pevnější. Můžete trénovat lícní svaly, svaly kolem úst a svaly na krku, abyste bojovaly proti celkovému poklesu kůže. Pohyby obličejové gymnastiky jsou nyní dostupné prostřednictvím různých digitálních platforem, jako je Instagram a YouTube. Nebojte se vyzkoušet něco nového.

Masáž obličeje

Kromě cvičení je potřeba obličej také masírovat, aby byl pevný. Pravidelná masáž obličeje může také zlepšit krevní oběh a průtok krve. Při masáži můžete použít některé speciální oleje, jako je panenský kokosový olej, mandlový olej nebo rybí tuk nebo masážní krém na obličej. Kokosový olej může proniknout hluboko do kožních buněk, hydratovat a vyživovat pokožku. Mandlový olej je bohatý na vitamín E, který díky svým antioxidačním vlastnostem pomáhá zpevnit pokožku a chránit ji před volnými radikály.

Ochranné krémy

Hydratační krém a opalovací krém jsou dva důležité přípravky, které zabraňují známkám předčasného stárnutí, aby se vůbec objevily. Použití hydratačního krému může udržet vaši pokožku hydratovanou, takže zůstane hezky jemná po celý den. Kůže tak bude zdravější a déle si udrží svou pevnost. Kromě toho chrání aplikace opalovacího krému pokožku před vystavením ničivému UV záření. UV záření je jedním z faktorů stárnutí pokožky.

Zdravý životní styl

Zdravý životní styl ovlivňuje i zdraví pokožky obličeje. Patří zde například pití dostatečného množství vody, to napomáhá k obnovení mladistvé pleti. Nezapomínejte také na cvičení, protože může zvýšit aktivitu krevního oběhu, také pomáhá vyživovat pokožku. Protože dobrý průtok krve přináší více kyslíku a živin, může pomoci pokožce produkovat kolagen, aby zabránil vzniku dalších vrásek. Po cvičení si však obličej umyjte, aby zmizel pot a nečistoty. Kromě cvičení můžete užívat také vitamín C nebo E pro vnitřní výživu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Péče proti stárnutí

Další důležitou radou, jak získat pevný obličej bez vrásek, je používat péči o pleť proti stárnutí. Vzhledem k tomu, že tato péče o pleť je speciálně navržena tak, aby chránila pokožku před vráskami, tmavými skvrnami a dalšími známkami stárnutí, tak by měla být to pravé pro vás. Můžete si vybrat péči o pleť proti stárnutí s přísadami, které dokážou pleť napnout. Například jako kyselina hyaluronová, retinol, vitamin C nebo aloe vera, která je bohatá na antioxidanty.

Jak bojujete proti vráskám vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články