Narodilo se předčasně, svůj boj ale nevzdalo: Výhru nad smrtí miminko oslavilo nádherným úsměvem

Rodiče pětidenní předčasně narozené holčičky sdíleli její usměvavou fotografii. Chtěli tím dodat energii a naději všem rodičům miminek do dlaně.

Usmívající se miminko i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Je pravdou, že nic člověka nezahřeje u srdce víc než úsměv malého a krásného miminka. A když se jedná o vlastní dítě, platí to ještě mnohonásobně víc. V dnešní době plné sociálních sítí může člověk na internetu vidět mnoho fotografií a videí usměvavých a přímo se řehtajících miminek, jež zvednou náladu snad všem. Jejich nevinnost a jemnost rozněžní i ty největší bručouny.

Pět dní po narození se usmála

Fotografie, kterou zveřejnili rodiče předčasně narozené holčičky, je stará již několik let, ale po celá ta léta je symbolem toho, že i miminka dokážou být obrovští bojovníci. Děti, které se narodí několik týdnů před termínem porodu, mnohdy nemají moc šancí na přežití. Moderní medicína jde však stále dopředu a péče o tyto drobečky je skvělá. Tato miminka do dlaně jsou neuvěřitelně silná, protože si svůj život často musí opravdu vybojovat.

Na zmíněné fotografii je malá holčička, která byla na tomto světě teprve pět dní. Narodila se předčasně a vážila pouhých 1 700 g, což je poměrně málo, ale naštěstí to nebyl ten nejhorší případ. Rodí se totiž i miminka, jež váží i méně než 500 g. Tato brzy narozená dívenka se měla čile k světu a pět dní po porodu se poprvé usmála. Tento úsměv okouzlil snad každého člověka, který fotografii viděl.

Je třeba neztrácet naději a věřit svým miminkům

Maminka s tatínkem této předčasně narozené holčičky prostřednictvím snímku vzkázali všem rodičům, kteří se ocitli ve stejné nebo podobné situaci jako oni, aby neztráceli naději a věřili svým drobečkům. Je třeba se nikdy nevzdávat, zůstat pozitivní a být jim co nejvíce nablízku. Užívat si a vnímat společné chvíli, které jsou tak drahocenné. Ukázali, že se jejich dcerka dokázala krásně usmívat, čímž chtěla dát světu najevo, že je šťastná, protože je naživu. Život je tak vzácný, proto by si ho lidé měli vážit.

Dívenka z fotografie je dnes šťastné, zdravé a stále usměvavé dítě, které svým rodičům dělá obrovskou radost. Tento snímek doslova nabíjí energií a zvedá lidem náladu. To však dokáže každý dětský úsměv. Má blahodárné účinky, zajišťuje pocit štěstí a pohody. Jak málo stačí k tomu, aby byli lidé milejší.

Co ve vás vyvolává dětský úsměv?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články