13letý postižený chlapec vlezl na pódium talentové soutěže. Důvod jeho vystoupení dojímá celý svět

Celý svůj krátký život nemá malý školák ani trochu na růžích ustláno. Už když se narodil, měl v těle 16 zlomených kostí. Nemocnice se stala jeho druhým domovem.

Ruka na kole vozíku i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Účastníci talentových show mají nejrůznější motivace, proč se klání nadaných soutěžících chtějí zúčastnit. Někdy jim ani nejde o výhru, ale spíš o to, aby světu odhalili svůj příběh. A jeho prostřednictvím ukázali dalším lidem, že nikdy není nic ztraceno. Podobně jako třináctiletý školák Dante Marvin, který je kvůli svým zdravotním problémům upoutaný na invalidní vozík.

Třináctiletý chlapec utrpěl už 97 zlomenin

Optimisticky naladěný školák z britského Liverpoolu se přihlásil do jedné z řad show Britain’s Got Talent, kde předvedl své pěvecké nadání i smysl pro humor. Jakmile na svém vozíku vjel na pódium, bylo zřejmé, že nepůjde o obyčejné vystoupení. Malý Dante ho potřebuje ke svému životu, protože má velmi křehké kosti a dosud utrpěl už 97 zlomenin.

mikrofon

„Jsem jenom člověk,“ zpívala žena na invalidním vozíku v talentové soutěži. V jejím podání získala písnička zcela nový rozměr

Do soutěže se přihlásil, protože chtěl motivovat podobně hendikepované lidi. „Přišel jsem sem do Britain’s Got Talent, abych ostatním ukázal, že i když máte postižení, můžete to dotáhnout daleko,“ uvedl v show Dante. Jeho bezprostřední odpověď všechny dojala. Pro své vystoupení v soutěži zvolil školák vlastní písničku, která pojednává o tom, jak nechce, aby ho ostatní lidé viděli kvůli jeho nemoci a litovali ho.

Vtipný školák si rýpl i do kata poroty

Nemocnice je pro Danteho druhým domovem. Podle serveru Mirror už když se narodil, měl v těle 16 zlomených kostí. Ukázalo se, že má závažnou nemoc křehkých kostí a skoliózu. Během třinácti let toho už musel vytrpět víc než většina lidí za celý život. Stačí jen kýchnutí nebo malé plácnutí a kosti se mu lámou. Podstoupil už 17 různých operací, při nichž mu byly do končetin vloženy výztuže. Přesto ale třináctiletý chlapec neztratil nadhled a dobrou náladu.

Ve své originální zábavné písničce sršel vtipem. Trefoval se do své nemoci a dokonce si rýpl i do obávaného kata poroty Simona Cowella a jeho nové botoxové tváře. Publikum bylo u vytržení. Malý vozíčkář si získal srdce všech. „Jsi velmi zlobivý, ale bylo to skvělé a nezapomenutelné,“ ohodnotil vystoupení Cowell. „Jsi výjimečný. Tvoje skladba je velmi vtipná a zároveň nás donutí přemýšlet o vlastním životě,“ dodal porotce David Walliams.

Co říkáte na vystoupení hendikepovaného školáka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články