Teprve 13letá dívka si vzala nečekaně život. Když si matka přečetla dopis na rozloučenou, vše pochopila

Mladá Australanka nemohla unést tíhu všech zločinů, které na ní byly spáchány. Zanechala po sobě silný vzkaz.

Dívka s plyšákem i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho dětí i dospělých osob zažívají každý den psychickou i fyzickou šikanu. Třídní nebo pracovní kolektiv jim dělá ze života peklo mnohdy bez pádného důvodu. Jednou z obětí šikany se stala také australská školačka Cassidy Trevanová. Dívka byla svými spolužáky šikanována tak zlým způsobem, že se rozhodla se vším skoncovat tím nejtragičtějším způsobem. Zanechala po sobě však důležitý vzkaz.

Půl roku nebyla ve škole

Začalo to ošklivými přezdívkami. Později napadli vandalové dům její rodiny a poničili jeho fasádu. Zdálo se, že nemá Cassidy klid ani doma. Vše se stupňovalo až do toho bodu, kdy přestala dívka docházet do školy. Místo pro ni představovalo zdroj nevyžádané pozornosti, bolesti a ponížení. Navštěvovat školu bylo stále obtížnější a obtížnější. Začaly se u ní objevovat úzkosti z nadcházejících dní.

Škola se pokusila promluvit s rodiči usvědčených tyranů. Ničemu to však nepomohlo. Cassidy zůstala doma asi půl roku, než začala školu opět navštěvovat. Začalo to pozvolna, vždy chodila jen na dva dny v celém týdnu. Ze začátku se zdálo, že se vše vyřešilo. Hlavní aktéři a útočnici se Cassidy omluvili a projevili zájem o přátelství. Dokonce společně naplánovali výlet na hudební festival.

Nedostačující důkazy

Vše byla jen přetvářka. Cassidy byla několika dívkami odvlečena do nedalekého domu. Tam byla několikrát znásilněna a zneužita dvěma mladíky. Tehdy jí bylo pouhých třináct let. Vzhledem ke svému mládí a strachu z útočníků nebyla schopná podat podrobnější výpověď na policii. Jelikož neměl úřední orgán dostatečné množství usvědčujících důkazů, tak bylo vše zameteno pod kobereček. Nikdo nebyl potrestán.

Plačící dívka iZdroj fotografie: Pexels

Rodina se přestěhovala. Matka Cassidy se rozhodla, že začnou nový život na jiném místě. I tam si ji však její bývalí spolužáci našli. Kromě telefonátů přímo domů ji také napadli v obchodě. Dospívající dívka tento tlak již nedokázala unést a v prosinci si vzala život. Ještě předtím sepsala obsáhlý vzkaz, který je varováním pro žáky její bývalé školy a povzbuzením pro osoby, které jsou šikanovány stejně, jako byla ona.

Prosba o pomoc

Byla jsem studentkou nejmenované školy, také jsem byla znásilněna studenty, kteří stále chodí do této školy. Vím, že to může znít tak, že jen hledám pozornost, ale není tomu tak. Mám k tomu několik důvodů a vysvětlím je. Mým cílem je varovat ostatní (nejen studenty, ale i rodiče) před tím, co se stalo, protože se bojím, že pokud to mohli udělat mně, mohli by to udělat i jiným dětem. Máte šanci tomu zabránit.

dopis iZdroj fotografie: Pexels

Pokud se vám někdo snaží ztížit život, věřte, že ten boj za to stojí. Bojujte a nedejte se! Pokud to neuděláte, budete toho litovat do konce života. Buďte opatrní, buďte ostražití. Nikdo by se neměl cítit tak špatně, aby si myslel, že jedinou možností je vzít si život. Musíte spolupracovat. Žáci, rodiče a učitelé. Všichni si musí zastavit šikanování. Nikdo by neměl bojovat sám. Já jsem to bohužel nedokázala a proto prosím vás, nevzdávejte se!

Jak na vás slova dívky působí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články