20letý mladík riskoval svůj vlastní život, aby z ohně zachránil svou 8letou neteř. „Klidně bych to udělal znovu, i kdybych měl zemřít,“ tvrdí

Záchrana členů rodiny z hořícího domu ho stála těžké popáleniny po celém těle. Ničeho nelituje, prý by to udělal znovu se stejnými následky.

Hořící dům i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I když se může občas zdát, že se svět řítí do záhuby, tak to tak nemusí být. Přesto, že jsou informační kanály denně plné zpráv o zločinech, špatném stavu naší planety, či o válečných konfliktech, tak stále existují lidé, kteří jsou zářivým příkladem toho, co je opravdové lidství. Jedním z nich je tento odvážný mladý muž, jehož rodina je pro něj naprosto vším.

Křik uprostřed noci

Do posledního okamžiku neměl nejmenší tušení, co jej v životě vlastně potká. Rozhodně si neplánoval doživotní zdravotní komplikace, změnu vzhledu, či nepříjemné vzpomínky. Přesto je vděčný za každý nový den, který může prožít se svou milovanou rodinou, které nechybí jediný člen. Všechno začalo přitom tak nevinně. Derrick se probudil uprostřed noci.

Na tom by samozřejmě nebylo nic zvláštního. Ze spánku jej však probral děsivý křik jeho sestry. Chvíli trvalo, než se vzpamatoval a uvědomil si, co se kolem něj odehrává. Jejich rodinný dům byl v plamenech. Okamžitě se vyřítil z postele a utíkal do pokoje své sestry. Snažil se ji dostat co nejrychleji do bezpečí, dveře však zachvátily další plameny. Museli vyskočit oknem.

Oheň mu spaloval kůži

Tehdy ještě nevěděl, že nemá ani zdaleka vyhráno. Vtom zaslechl, jak někdo uvnitř domu volá jeho jméno. Uvědomil si, že to musí být jeho osmiletá neteř, která se evidentně nenacházela v bezpečí z dosahu rozsáhlého požáru. Na nic nečekal a vběhl opět do domu. Později popsal, že zřetelně cítil, jak mu oheň spaluje kůži. Všudypřítomné plameny mu ztěžovaly orientaci v domě.

Nakonec svou neteř ale nalezl. Okamžitě si sundal tričko a omotal jí ho kolem hlavy, aby eliminoval vdechnutí škodlivého kouře. Následně ji popadnul do náruče a s vypětím všech sil odnesl před dům, kde se zhroutil. Později se probral až v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Lékaři mu sdělili, že utrpěl těžká poranění, která si ponese do konce života. Svých činů Derrick přesto nelituje. Do záchrany by se pustil znovu.

Co si myslíte, že stálo za vypuknutím požáru?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články