Policista měl za úkol vyhodit bezdomovce z obchodního centra. Místo toho ale udělal něco, co si zaslouží obrovský obdiv

Ne všichni policisté jednají podle požadavků veřejnosti. Tento strážník například udělal velice šlechetné gesto pro bezdomovce, kterého měl vyhodit.

i Zdroj fotografie: Depositphoto
                   

Spousta lidí se z různých důvodů ocitne na ulici a bez vlastního domova. Spousta z nás v redakci každé ráno některého z nich potkává. Přitom někteří lidé tak dopadnou, aniž by si to zavinili sami. Bezdomovci jsou však občas problémovými lidmi, kteří konzumují alkohol či drogy a pak dělají problémy. Takoví lidé si to podle našeho mínění zaslouží, jelikož se nesnaží vrátit zpět mezi běžnou populaci. Tento bezdomovec měl být vyhozen z obchodního domu, avšak policista pro něj udělal velmi zajímavou věc.

Bezdomovec byl v obchodním centru

Jednoho dne se rozhodl jeden z bezdomovců usídlit v obchodním domě. Byla mu totiž veliká zima a chtěl se tím pádem ohřát někde pod střechou a v teple. Bohužel pro něj zde trávil mnoho času a zaměstnanci tohoto domu již měli v plánu zavírat. Muž však odmítal toto místo opustit, a tak musela být přivolána policie. Ta dorazila poměrně rychle a policisté měli jasný úkol. Měli dostat tohoto muže zpět na ulici, jelikož v tu chvíli omezoval pracovníky obchodního domu v jejich činnosti.

Muž pomoc odmítal

Než byli zavoláni policisté, snažili se bezdomovci zaměstnanci obchodního domu nějak pomoct, jak píše DailyMail. Muž však odmítl peníze a se slzami v očích tvrdil, že drží dietu. Skutečnost však byla taková, že měl již obrovský hlad, protože několik dní nejedl. K dispozici mu bylo i dostupné přístřeší, ale bylo dál a bezdomovec se tam neměl jak dostat. Policisté tak přikročili k tomu, že se s ním pokusili nějak domluvit. V první chvíli se bezdomovec lekl, protože si myslel, že je v nějakém průšvihu.

Policista bezdomovce překvapil

Muž se policistům začal okamžitě bránit s tím, že nic špatného neprovádí, jen je mu hrozná zima. Policista ho překvapil tím, že místo ostrého hlasu k němu začal promlouvat klidně. Jak píše i deník Newsner, strážníkovi se bezdomovce zželelo a v první chvíli mu jeho situace doslova lámala srdce. Poté se muže zeptal na to, jakou má velikost bot. Na to mu však bezdomovec odvětil, že neví, protože má na sobě nalezené boty. Žádné jiné k dispozici neměl.

Stalo se něco neuvěřitelného

Bezdomovci jsou také jen lidé a dokáží mít někdy dobré srdce, jak jsme již na Dámském Deníku psali. Naštěstí pro tohoto muže dopadla jeho situace také dobře. Policista se k němu za chvíli vrátil, daroval mu pevné, teplé boty a 3 páry ponožek. Tímto neuvěřitelně šlechetným gestem si vysloužil obdiv spousty lidí, jelikož byl zrovna při tomto jednání vyfocen. Takto dobré srdce určitě nemají všichni lidé a od tohoto policisty by se někteří mohli učit. Bezdomovec byl za tento dar jistě nesmírně rád a následně ochotně spolupracoval.

Jak se snažíte pomoct bezdomovcům vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články