Bezdomovec najde na ulici obrovský balík peněz. Jak se v situaci zachová, si zaslouží obdiv nás všech

Žil ve stanu v lese. Měl jen pár kousků oblečení a pro jídlo si chodil do potravinové banky. Pak našel takovou sumu peněz, která by mu mohla změnit život. On se však zachoval čestně.

bezdomovec i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Muž žil již mnoho let ve stanu v lese. Do města se vždy vydal jen pro jídlo do místní potravinové banky, která poskytuje jídlo bezdomovcům nebo chudým rodinám zdarma. Když jedno ráno čekal, až někdo přijde banku otevřít, všiml si, že před dveřmi leží balíček. Když ho otevřel, nemohl věřit vlastním očím. Ještě méně uvěřitelné však bylo to, co s balíčkem udělal.

Nejdříve si myslel, že je v balíčku nějaké jídlo

32letý Kevin Booth žije bez domova již několik let. Přespává ve svém stanu dál od lidí. Každý den se však vydává k potravinové bance v malém městě Sumner ve státě Washington, kde se nají, nebo si vezme nějaké zásoby s sebou. Jednoho dne však přišel již velmi brzy ráno a čekal tedy, až někdo přijde banku otevřít. Mezitím si všiml na zemi nějakého balíčku.

Měl hlad a myslel si, že tu někdo nechal nějaké jídlo. Když však balíček otevřel uviděl, že jsou v něm uložené bankovky. Dohromady tu bylo 17 000 dolarů, tedy v přepočtu asi 400 000 Kč. Rozhodně to byl částka, která by Kevinovi mohla kompletně změnit život. Později řekl, že na malou chvilku zaváhal: „Vzlétnu, nebo zůstanu?“

Rozhodl se zůstat nohama na zemi a balíček odevzdal dobrovolnici, která přišla potravinovou banku nedlouho poté otevřít. Ta ho nejprve šla zvážit, jako to dělá s každým darem pro potravinovou sbírku. Když však do balíčku nahlédla, nestačila se divit. Byl plný bankovek. Dobrovolnice Anita Millerová je zároveň ředitelkou místní potravinové banky. Hned věděla, že tento nález musí ohlásit policii.

bankovky v pytli iZdroj fotografie: Freepik

Nikdy nenašli člověka, který tu peníze nechal

Policisté si od ní balíček s penězi převzali a zahájili vyšetřování. Přestože v okolí objektu byly nainstalované kamery, nakonec se nepodařilo odhalit, kdo balíček před potravinovou banku dal. Prověřily se i všechny blízké loupeže, nedávné velké výběry peněz a podobně. Nic z toho je však nedovedlo k majiteli této pohádkové sumy. Během následujících 90 dní se o peníze nikdo ani nepřihlásil.

V tuto chvíli dle zákona připadly peníze oficiálně právě potravinové bance. Ta z nich plánuje nakoupit další chladicí boxy a mrazáky, aby mohla skladovat ještě více potravin pro potřebné. Poctivý Kevin Booth byl však také odměněn. V potravinové bance pro něj uspořádali ceremonii, na niž ho osobně přišli pochválit policisté. Přestože by se pro něj našlo přístřeší, on to odmítal. Chtěl zůstat ve stanu v lese.

Paní Millerová tak přislíbila, že Kevina na zimu vybaví teplým oblečením a dalšími nezbytnostmi. Z potravinové banky také může čerpat dle své libovůle. Díky Kevinově poctivosti bude moci být pomoženo ještě více lidem. Potravinová banka v malém městě Sumner měsíčně obslouží 1 000 lidí a na každý víkend nachystají 500 balíčků s jídlem pro chudé školáky, kteří tak mají zajištěné jídlo i přes víkendy.

Co říkáte na tohoto poctivého bezdomovce?

Zdroj: Independent
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články