Ztratila se dívka ve věku 16 let. Policie zveřejnila podrobný popis a důležité informace o pohřešované

Policie žádá veřejnost o spolupráci při pátrání po pohřešované 16leté dívce. O jejím pohybu není nic známo a může se tak nacházet kdekoli na území celé České republiky.

detail policejního auta i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V policejní databázi pohřešovaných osob se objevila další mladistvá, o které nikdo nemá zprávy od začátku září. Policie zveřejnila popis dospívající dívky a zprávu, kde byla naposledy viděna. Informace o jejím pohybu mohou občané hlásit na linku 158 nebo na kterékoli policejní služebně.

Pohřešuje se téměř měsíc

Michaela Dunová se narodila 13. 3. 2007 a je jí 16 let. Dívka má slovenskou státní příslušnost a je vedena v databázi pohřešovaných osob od 4. 9. 2023. Na základě soudního rozhodnutí byla Michaela svěřena do ústavní výchovy, tam však nenastoupila ani o sobě nedala vědět. Naposledy byla spatřena 3. 9. 2023 v Plzni.

Popis mladé dívky

Dívka je zdánlivého stáří 15–18 let. Měří 151 cm a má hubenou postavu. Nosí dlouhé, rovné, černé vlasy a barva jejích očí je černá. Pro své okolí nepředstavuje žádné nebezpečí, není ozbrojená ani netrpí žádnou nakažlivou nemocí. Přesto byste se neměli pokoušet dívku sami zadržet, pokud na ni narazíte. Zapamatujte si především oblečení, které má na sobě, a čas a místo, kde jste ji viděli.

Nesnažte se sami pohřešované zadržovat

Policie České republiky rozhodně nedoporučuje, aby veřejnost konala takovým způsobem, jaký by mohl hledaného omezit na jeho právech nebo jeho osobní svobodě. Především kvůli vlastní bezpečnosti by lidé nikdy neměli hledanou osobu sami zadržovat, pacifikovat a podobně. Nejenže hrozí riziko újmy na zdraví, ale pohřešovaní lidé nejsou trestně stíháni a mají právo na svobodný pohyb.

iZdroj fotografie: Policie Čr

Policie České republiky zároveň děkuje veřejnosti za pomoc v pátrání po pohřešovaných osobách. I díky nim se totiž často podaří pohřešované osoby najít. Obzvlášť v případě dětí a mladistvých se tak jedná o záslužnou činnost, kdy se děti mohou vrátit ke svým rodinám a může se pak lépe pracovat na problémech, které je k útěkovému jednání vedly.

Co byste dělali, pokud byste zahlédli pohřešovanou osobu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články