Policejní stanice poskytla přístřeší těhotné kočce před porodem. Po čase všichni chlupáči získali váženou práci

Tato kočička dobře věděla, jak se vetřít do přízně. Všechny policisty si omotala kolem prstu a pro svá koťátka tak získala luxusní ubytování i přízeň všech přítomných.

policejní auto i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Policisté na jihokorejské policejní stanici mají o zábavu postaráno. Nyní tu mají hned pět koček, o které se starají, a zapojují je dokonce i do služby. I když původně plánovali, že se postarají o kočku s koťaty jen na krátkou chvíli, všichni si je natolik oblíbili, že zůstali jako součást policejní stanice už natrvalo. Vše zařídila chytrá kočka, která věděla, kam si přijít pro pomoc.

Poprvé utekla neznámo kam

Celý příběh začal vlastně trochu nešťastně. V jihokorejském městě Pusan se v blízkosti policejní stanice objevila zatoulaná kočka. Brzy měla porodit koťata. Policisté z místní stanice si ji oblíbili. Pak se však stala nemilá událost a kočku srazilo auto. Přežila, ale její koťata se narodila mrtvá. Policisté je s veškerou důstojností pohřbili. Milá kočka však zmizela.

Dlouho ji nikdo neviděl, a tak předpokládali, že už se nikdy nevrátí. To se však za pár měsíců změnilo. Najednou se jejich známá opět objevila u policejní stanice a opět čekala koťata. Jako by věděla, že tady se jí dostane pomoci. A nemýlila se. Všichni policisté si roztomilou kočku velmi oblíbili a dohodli se, že se o ni a její koťata postarají, dokud nebudou dost velká na to, aby vedla samostatný život.

Nakonec zůstaly na stanici jako policejní kočky

Když kočka porodila čtyři krásná koťátka, nemohla se mít lépe. Nejenže dostali útulný pelíšek a potřebné jídlo, policisté jí i jejím koťatům také věnovali mnoho pozornosti. Mazlili se s nimi, a tak jim nic nechybělo. Kočka dostala jméno Molang, což v jihokorejštině znamená „nevím“. Skutečně totiž netušili, odkud kočka pochází.

Když koťata trochu povyrostla a mohla by se vydat na vlastní cestu životem, měla policisty už tak omotané kolem prstu, že se jich nikdo nechtěl vzdát. Kočka i s koťaty tak na stanici zůstávají natrvalo. Policisté jim dokonce pořídili policejní oblečky a staly se tak z nich „policejní kočky“. V mužstvu prý zvyšují pracovní morálku.

Policisté se cítí více povzbuzeni a motivování do svého pracovního dne. Pětice koček si své povinnosti plní svědomitě, ale také jim zbyde ještě hodně času na relaxaci, odpočinek a válení se v krabicích, které jsou pro ně rozmístěné hned na několika místech na policejní stanici. Zdá se, že když je člověk obklopen živými tvory, má mnohem lepší náladu, a to se v tomto případě odráží i na výkonu policistů z této „kočičí stanice“.

Co byste říkali na takovou smečku koček ve své práci?

Zdroj: HappyWhisker
Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články