Pokladní v obchodě vynadala staršímu pánovi, že jeho generace kašlala na životní prostředí. Mužova reakce nutí k zamyšlení

Pokladní v supermarketu vynadala starému pánovi. Jeho generace prý kašlala na životní prostředí. On to tak ale nenechal a jeho reakce nutí ostatní k zamyšlení.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tento příběh, který rozhodně nutí k zamyšlení, nám zaslala čtenářka Lenka Vašíčková z Jindřichova Hradce. Stal se jejímu tatínkovi, který už je dávno v důchodu. Naposled si v obchodě chtěl zakoupit jednorázovou igelitovou tašku, a pokladní mu vynadala, že by měl mít vlastní. Jeho reakce vás určitě překvapí.

Byla to výjimečná situace

Pan Vašíček šel nakoupit základní potraviny do nejmenovaného řetězce. Když přišel k pokladně, chtěl si koupit jednorázovou igelitovou tašku na svůj nákup, jelikož si nakonec vzal více věcí, než předpokládal, a do jeho batohu se mu nevešly. Pokladní se na něj prý ale ihned otočila s tím, že by měl mít raději svou vlastní, látkovou.

Prý kašlali na životní prostředí

„Začala mu říkat, že je to jasné, že jeho generace vždy kašlala na životní prostředí, a proto je nyní situace taková, jaká je. Tátu to rozzlobilo, nic jí neodpověděl, ale doma jsme si o tom pak popovídali,“ líčila paní Lenka. Je pravda, že donést si látkovou tašku je to nejmenší, co můžeme pro ochranu planety udělat. Minule jsme na DámskémDeníku psali také o kontroverzním toaletním papíru na více použití, to už ale určitě není věc pro každého.

Rozhodně s ní nesouhlasil

Pan Vašíček zavzpomínal a rozhořčeně vyprávěl o tom, jak za jeho mládí lidé používali lahve na mléko, které se vracely, nebo o tom, že neexistovaly jednorázové pleny a všechny se musely prát. Nejezdili jsme autem každých pár metrů, prostě jsme chodili pěšky. Pili jsme vodu, nekupovali jsme desítky plastových lahví za měsíc, místo bublinkové fólie nám stačily staré noviny,“ pokračoval.

Igelitový sáček iZdroj fotografie: Depositphotos

Nebylo to nutné

Dále vzpomínal na to, že se v kuchyni vše míchalo ručně a lidé měli v bytě jen málo elektrických spotřebičů, které by pro svůj provoz vyžadovaly spoustu energie. Také prádlo se sušilo venku, stačila tak solární a větrná energie. Lidé si více vařili jídlo doma a méně využívali restaurací a dovozových služeb, které spotřebují mnoho obalů navíc. Pan Vašíček je zkrátka přesvědčený o tom, že každá doba má něco a toto nařčení pokladní bylo zbytečné.

Jaký máte názor na reakci tohoto muže?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články