Pohledná modelka utrpěla popáleniny v obličeji a dva roky musela nosit masku. Celou dobu žádala partnera o jednu věc

Mladá žena si prošla opravdu nelehkým obdobím. Požár, během něhož málem zemřela, změnil její život navždy. Její partner jí však byl neustálou oporou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tito mladí manželé dokazují, že láska se opravdu na nic neptá. Krásná modelka, utrpěla tak těžké popáleniny, že musela dva roky nosit masku na obličeji. Oheň ji změnil k nepoznání. Její přítel však nezaváhal ani na chvíli. Byl jí neustále oporou a jejich život je dnes šťastný i přes tragické okolnosti, jimiž si museli projít.

Stala se obětí lesního požáru v Austrálii

Turia Pitt měla teprve 21 let, když ji postihla tragédie, jejíž následky si ponese do konce života. Tehdy se živila jako modelka a zúčastnila se ultramaratonu v Austrálii. Během maratonu se však dostala do oblasti zasažené lesními požáry a sama jim neunikla. „Vzpomínám si, že jsem viděla kousky své kůže přilepené ke skalám,“ popsala později otřesný zážitek.

Těžké popáleniny měla na 64 % těla a lékaři byli rádi, že jí vůbec zachránili život. Přišla o sedm prstů a podstoupila více než 200 operací kůže. První měsíce byly skutečným utrpením. Aby se její rány zahojily, musela na obličeji nosit dva roky speciální masku. Už v době tragédie však byla se svým přítelem Michaelem Hoskinem.

Ten tou dobou pracoval jako policista. Po těžké nehodě však bylo jasné, že Turia bude potřebovat celodenní péči. Ze své práce tak odešel, aby se o ni mohl starat a pomohl jí překonat chvíle, než se její jizvy zahojí. Už v době, kdy Turia ležela na jednotce intenzivní péče, koupil Michael zásnubní prsten s diamantem. Nezaváhal ani chvíli, věděl, že tuto ženu si jednou vezme.

ženy běží iZdroj fotografie: Freepik

Turia si přeje, aby ji nikdo nelitoval, je šťastná

Skvělá příležitost k žádosti o ruku se naskytla o čtyři roky později, kdy trávili dovolenou na Maledivách. V tu dobu už byla Turia z nejhoršího venku. Michael ji požádal o ruku a ona nemohla být šťastnější. Jít spát vedle svého partnera, na to jsem dříve nepomýšlela. Teď si říkám, jaké mám štěstí, že usnu vedle tohoto krásného muže. Je to dobrý chlap a jsem velmi šťastná, že ho mám. Každý den, kdy se probudím vedle Michaela, je skvělý den,“ řekla Turia, když rekapitulovala svůj život v jednom televizním pořadu.

V Austrálii je Turia velmi známá. Většina lidí její příběh zná a mnoho lidí ji sleduje i podporuje na sociálních sítích už od tragického požáru. Ačkoliv pro ni muselo být nesmírně těžké projít tuto náročnou cestu a smířit se s tím, že už nikdy nebude vypadat jako dřív, jediné, po čem opravdu toužila, bylo pokračovat ve svém životě. A rozhodně nechce, aby ji lidé litovali.

„Je nádherná, je úžasná,“ vyjádřil se Michael několikrát na adresu své statečné ženy. V roce 2017 pak přišli s velkým oznámením. Turia otěhotněla a brzy tak na svět přivítali prvního syna. V roce 2020 se jim pak narodil druhý. Dnes šťastná máma vzkazuje: „Bylo to zatraceně těžké, ale podařilo se mi znovu vybudovat svůj život a mohu upřímně říci, že jsem nikdy nebyla šťastnější. Tento příspěvek je pro každého, kdo prochází těžkým obdobím. Vydržte, obklopte se dobrými lidmi a nikdy neztrácejte naději ve svou budoucnost.

Co říkáte na tento inspirativní příběh?

Zdroj: EnStories
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články