Podvodník chtěl z důchodkyně vymámit peníze. Ta jej však přelstila a nalíčila na něj dokonalou past.
Senioři jsou nejčastějšími oběťmi podvodníků, a to především kvůli své důvěřivosti. Mnoho zločinců se snaží důchodce okrást přes internet a telefon. Vydávají se například za členy jejich rodiny, kteří nutně potřebují finanční pomoc, aby se tak dostali z nějakého problému. Bohužel se jim mnohdy podaří z vystrašených seniorů peníze vylákat. Něco podobného zkoušel podvodník na 73letou ženu, která se však zachovala tak, jak rozhodně nečekal.
Ihned poznala, že se jedná o podvod
Když třiasedmdesátileté Jean, bývalé policejní dispečerce, zazvonil telefon a na jeho druhém konci se ozvalo vzlykání a hlasitý pláč, myslela si, že je to jen jeden z povedených žertů jejího zetě. Když však muž v telefonu řekl, že je její vnuk, který měl pod vlivem alkoholu autonehodu a potřebuje 8 000 dolarů, tedy v přepočtu téměř 200 tisíc korun na kauci, bylo ženě jasné, že se jedná o podvodníka. Poté, jak uvádí i web CtvNews, obdržela ještě další dva telefonáty, tentokrát od vnukova právníka. Kvůli tomu se rozhodla, že s tímto zločincem zatočí.
Přistoupila tedy na jeho hru a do telefonu zahrála přesvědčivé divadlo. Vystrašeně podvodníkovi sdělila, že mu pomůže, a domluvila si s fiktivním právníkem schůzku u sebe doma, aby mu tak mohla předat potřebné peníze na vnukovu kauci. O celé situaci informovala nejen svého syna, ale také policii, aby tak mohli naplánovat dokonalou past. Ve smluvený čas podvodník opravdu přišel k Jean domů. Ta mu předala obálku, ve které však byly místo peněz jen papíry.
Policie podvodníka na místě zatkla
Jakmile žena muži obálku předala, vyskočili na něj policisté a na místě jej zadrželi. Muž byl později identifikován a obviněn z pokusu o krádež třetího stupně. Policejní zásah byl zachycen na domovní kameru a poté zveřejněn na YouTube. Díky této pohotové a statečné seniorce tak z ulic zmizel velký podvodník, který by bez jejího plánu mohl dál vesele okrádat další důvěřivé důchodce. Ostatní by si z ní rozhodně měli vzít příklad.
Pokud byste se sami ocitli v takové situaci, rozhodně nikomu nedávejte peníze. Prvně se ujistěte, zda dotyčný mluví pravdu, a to tak, že kontaktujete člena rodiny, který by měl být v ohrožení. Tím zjistíte, zda člověk v telefonu mluví pravdu, nebo ne. Obecně si dávejte pozor na podvodné telefonáty, abyste neskončili jako žena, která do nebeské banky naposílala několik milionů korun a o jejímž příběhu jsme vás na DámskémDeníku již informovali.