Tohle jsme ještě neviděli: Letadlo vzlétlo tak blízko u pláže, až lidé začali létat do moře

Pobývat poblíž vzlétajícího dopravního letadla může být velice nebezpečné. O tom se mohli přesvědčit lidé, kteří se nacházeli na vyhledávané pláži.

Letadlo i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Dopravní letadla patří k velmi důležitým dopravním prostředkům. Slouží především k tomu, aby se lidé dostali na i na vzdálená místa v co nejkratším časovém intervalu. Dopravní letadla jsou různě veliká, většinou podle toho, kolik přepravují cestujících. Velikost svých letounů si určují dopravní společnosti, které tyto dopravní prostředky provozují. Častokrát se také liší v tom, jak moc moderní jsou. Některé aerolinky totiž využívají starší modely, které nejsou tak pohodlné jako ty nejmodernější.

Letiště bývají prostorná

Vzletové a přistávací plochy pro letadla zabírají velmi mnoho prostoru. Ten je potřeba k tomu, aby velká dopravní letadla měla dostatek místa ke vzletu i přistání. Letiště se proto velice často ocitají na veliké ploše, která je pro jejich provoz potřeba. Existují samozřejmě i taková, která bývají něčím netradiční. Častokrát to bývá jejich umístěním, ale může jít i o jiné aspekty. Tak jako tak se většinou snaží přizpůsobit provozu letadel a množství cestujících.

Jedno z takových netradičních letišť je například v Karibiku. V jedné části ostrova Svatý Martin totiž dělí plochu pro letadla a moře jen několik málo metrů. Na těchto metrech se nachází vyhlášená pláž Maho, kam každý rok zavítají davy turistů. Tento ostrov je poněkud menších rozměrů, proto bylo velmi obtížné umístit zde letiště tak, aby jej mohla využívat i velká dopravní letadla. To se však nakonec podařilo, i když to na první pohled vypadá poněkud zvláštně a nikde jinde na světě takovéto uspořádání nenajdete.

Letadla létají přes pláž

Na pláži Maho mohou turisté vidět přílety a odlety letadel z opravdu bezprostřední blízkosti. Odehrávají se totiž přímo nad jejich hlavami. Lidem se tak dostává velmi netradičního zážitku, který velmi pravděpodobně nikde jinde v běžné situaci zažít nemohou. I právě z tohoto důvodu bývá tato pláž vyhledávána turisty. Jde o zážitek, který je v lidech uchován po celý život.

Pláž iZdroj fotografie: Pixabay

Jak se ukázalo, pobyt na pláži může být někdy značně rizikový. Dopravní letadla mají velmi výkonné motory a při jejich startu jde veškerý proud z nich právě na pláž. Pokud se na ní nacházejí turisté, tak je proud z motorů může odnést z pláže až do moře. To může být pro některé lidi nebezpečné v tom, že se teoreticky mohou dostat pod vodu či do větší hloubky. Je proto nutné se zde chovat velmi opatrně.

Lidé zde často riskují

Přesně takový případ se stal při vzletu letounu Boeing 747, který lidé sledovali z veliké blízkosti. Síla motorů tohoto letadla sledující odvála až do moře společně s jejich batohy a telefony, na které si všechno natáčeli. Turisté mají jistě zážitek na celý život, i když jim může hrozit velmi vážné nebezpečí. Spousta takových nahrávek se ocitne na sociálních sítích, kam lidé nahrávají svá natočená videa z těchto situací.

Jak byste v takové situaci zareagovali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články