Po smrti babičky našli její dědici trezor s velmi překvapivým obsahem

Možná i vaše babička ukrývá něco, o čem nemáte ani tušení. Tak jako v tomto příběhu. Po smrti jejich babičky se příbuzní vypravili do jejího domu. A našli zde něco, co nikdo nečekal.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Šest let po smrti svojí milované babičky našel její vnuk trezor, jehož obsah celou rodinu velmi překvapil. Když se pozůstalí sešli, aby vytřídili pozůstalost po zemřelé babičce, v zarovnané garáži našli těžký starý trezor. Jak se později ukázalo, jeho pořizovací cena byla opravdu vysoká, stál přibližně 3 000 dolarů.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Naši příbuzní mohou ukrývat zajímavé věci

Zvědaví příbuzní chtěli zjistit, co se v něm ukrývá, a rozhodli se jej otevřít stůj co stůj. Když se jim to po několikadenním úsilí konečně povedlo, byli velice překvapeni. Ukázalo se, že starou paní nikdo z nich skutečně neznal.

Kód k trezoru příbuzní hledali několik dní, nakonec byli úspěšní

Otevření trezoru předcházelo dlouhé hledání kódu. Nejprve se rodina pokusila ho hledat v opuštěném domě zemřelé babičky, ale nakonec se ukázalo, že kód byl umístěn v těsné blízkosti samotného trezoru, byl totiž napsaný tužkou na vratech od garáže.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Nález mnohé překvapil

Když se všichni sešli, aby trezor slavnostně otevřeli, pravděpodobně očekávali staré předměty citové hodnoty, dopisy nebo nádobí. To, co v trezoru uviděli, je proto poněkud vyvedlo z míry.

Babička lupička? Kdepak, ozbrojená numismatička

Otevřený trezor obsahoval několik bankovních sáčků plných mincí.

Konkrétně se jednalo o 800 stříbrných mincí, většinou v hodnotách jednoho dolaru. Hodnota celé sbírky nalezených mincí se odhaduje na 15 000 $, což převyšuje původní hodnotu mincí nejméně dvacetkrát.

  • Nejstarší mince byly staré 125 let.
  • Objevovaly se i běžnější mince, například 25 centů z roku 1964.
  • Některé mince byly vydány koncem 18. století.

V trezoru však bylo uloženo ještě jedno překvapení. Pozůstalí spolu se sáčky s mincemi vylovili také pušku Winchester 30/30 a náboje ráže 410 spolu s dokumenty o právu vlastnit zbraň.

Babička pravděpodobně dobře věděla, jak s touto zbraní zacházet, což bylo pro rodinu dalším šokujícím objevem. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články