Pitbull v ordinaci překvapil svým zvláštním chováním. Něco takového veterinářka za celou kariéru nepamatuje

Když tento šikovný pes zavítal k veterinářce, ani jeho majitelka netušila, že se z něj vyklube takový hrdina. Podobné chování lze podle odborníků vidět jen zřídka.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Návštěva veterináře může být pro zvíře děsivým zážitkem, který jej poznamená do budoucna natolik, že se bude chtít dalším vyšetřením za každou cenu vyhnout. To však podle webu DailyMail nebyl případ tohoto pitbulla, který musel podstoupit odběr krve, aby mohla jeho majitelka zjistit důležité informace. Já sám mám často problém vyhnout se potížím během této nepříjemné situace, ale to, co čtyřnohý hrdina předvedl, je neuvěřitelné. Namísto kňourání či odporování již během prvních sekund nastavil tlapku a statečně vydržel.  

Záleží především na přístupu 

Návštěva veterináře je jednou z věcí, které se zvířata bojí ze všeho nejvíce. Často si totiž musí projít různými nepříjemnostmi, jako jsou operace, aplikace silných léků či odběrem krve, který může být v některých případech velmi bolestivý. Někdy však čtyřnozí mazlíčci dokáží velmi příjemně překvapit. Podobně tomu bylo i u tohoto pitbulla, který předvedl ukázkové chování. Když totiž šel se svou majitelkou na pravidelné vyšetření, nijak se nebál jehel ani veterinářky, ale naopak v klidu nastavil packu. 

Samozřejmě je důležité poznamenat, že hodně záleží na přístupu lékaře. Pokud to chce mít rychle za sebou a zvířeti pomoci, jak nejjednodušeji to jen jde, i malá nepozornost může způsobit bolest a přetrvávající trauma, které se odrazí v dalších návštěvách. Naopak správný pracovní postup a přístup poskytnou zvířeti příjemnou atmosféru – to znamená, že při dalších návštěvách se mazlíček nebude bát vyšetření a veterináři bude věřit.

Úžasné chování pitbulla 

Skvělým příkladem takového chování byl tento pitbull, který je již zvyklý na návštěvy veterináře a nedělá mu problém podstoupit to, co je potřeba. Když tedy šel se svou majitelkou na odběry krve, žena se jej rozhodla natočit, aby světu mohla ukázat jeho chování a jak šikovný ve skutečnosti je. Záběry jsou neuvěřitelné – čtyřnohý mazel sám vyskočí na lehátko a ještě před tím, než se k němu veterinářka dostane, začíná nastavovat tlapku, aby jí usnadnil práci. Takové chování se podle odborníků jen tak nevidí.

Video si během několika dnů získalo velkou oblibu a začali jej sdílet mnozí uživatelé, kteří jsou zvířecími nadšenci. Jedna osoba poznamenala: „Proboha, to je tak chytrý pes! Nechápu, že je tak klidný, a ještě veterinářce nastavuje packu, aby jí ušetřil práci. Sama mám doma pitbulla a o takovém chování mohu jen snít. Pokaždé, co jdeme na vyšetření, je nervózní a strašně se bojí.“ O dalším statečném mazlíkovi, který musel navštívit veterináře, jsme vás na Dámském Deníku nedávno informovali. Tehdy však šlo o velmi nebezpečnou operaci. 

Odběry krve u psů 

Odběry krve u psů jsou podle webu Uveterinarky důležitými diagnostickými postupy, které veterináři používají k určení zdravotního stavu zvířete, identifikaci nemocí, monitorování léčby nebo provádění kontrol. Existuje několik důvodů, proč jsou odběry nezbytné, a to například: 

  • Diagnostika: odběr krve může pomoci veterinářům určit příčinu různých symptomů, jako jsou ztráta hmotnosti, zvýšená únava, zvracení, průjem nebo změny chování. 
  • Preventivní péče: pravidelné krevní testy jsou důležité pro prevenci a včasnou detekci onemocnění, zejména u starších psů.
  • Monitorování léčby: pokud má pes určitou nemoc, veterinář provádí pravidelné krevní testy ke sledování účinnosti léčby. 
  • Chirurgické zákroky: před chirurgickými zákroky může být proveden krevní test k posouzení celkového zdravotního stavu zvířete a kontrole jeho orgánů.

Co si o tomto ukázkovém chování myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články