Pětiletý chlapeček odmítl opustit rakev své matky. Snažil se ji probudit a nemohl pochopit, co se děje

Pětiletý chlapeček nedokázal pochopit, proč si nemůže lehnout vedle své maminky, která byla v rakvi.

Smuteční rakev i Zdroj fotografie: Deposiphotos
                   

Každý člověk ví, jak zničující a bolestné je ztratit milovanou osobu. Vidět ležet v rakvi někoho, kdo ještě nedávno žil, povídal, poslouchal a zažíval společné krásné chvíle, je velmi obtížné. O mnoho náročnější je však situace, kdy je třeba dítěti vysvětlit, proč se musí rozloučit s členem rodiny či přímo rodičem. Snažit se, aby pochopil, že jeho milovaný člověk zemřel a již nikdy se nevrátí.

Chlapec nechápal, proč se maminka neprobudila

Malému Khayneovi bylo teprve 5 let, když jej opustila jeho maminka. Zemřela při porodu jeho mladšího brášky, který také bojoval o život, ale naštěstí se ho lékařům podařilo zachránit. Chlapec byl ještě maličký na to, aby dokázal pochopit, proč se jeho milovaná máma neprobudila ani už nespí vedle něj jako obvykle. Nechápal, proč musí zůstat v té věci, kde je vidět jen polovina jejího těla.

Z jakého důvodu vlastně musí jeho maminka pořád nehybně ležet, mít zavřené oči a nemůže vstát a obejmout ho? Tak moc si to totiž přál a prosil ji o to. Zeptal se svých příbuzných, proč nemůže ležet vedle ní. Ti mu ale nedokázali odpovědět na jeho upřímnou otázku. Když si chlapec uvědomil, že už k mamince nebude nikdy moci být blíže, přitáhnul si židličku k rakvi, aby mohl svou mámu alespoň naposledy obejmout na rozloučenou.

Příběh malého chlapce obletěl celý svět

Tento srdcervoucí příběh společně s chlapečkovou fotografií sdílel jeden z jeho příbuzných na sociálních sítích. Snímek tohoto malého hocha objímajícího rakev s jeho maminkou se stal okamžitě virálním. Pod ním vyjádřily upřímnou soustrast stovky lidí, kteří se modlili za to, aby chlapec nakonec situaci pochopil. To, jak musel tento ubohý klučina čelit obrovské bolesti ze ztráty své mámy v tak mladém věku, vehnalo většině lidí slzy do očí.

Po přečtení tohoto příběhu je třeba si uvědomit, že je život opravdu velmi krátký. Člověk by měl pochopit, že nestojí za to honit se za penězi a kariérou, ale užívat si každičký den se svými blízkými. Nikdo tady nebude věčně, protože čas je to jediné, co se nedá vrátit zpět. Nezapomínejte denně děkovat za to, že na tomto světě můžete být, snažte se neztrácet čas hádkami a zlostí. A uvědomte si, že rodina je to nejdůležitější, co může být.

Jak dětem nejlépe vysvětlit, že někdo zemřel?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články