Při porodu zemřela přesně na 37 sekund. Když jako zázrakem procitla, vyprávěla o osobě, kterou „na onom světě“ potkala

Během těhotenství žena cítila, že něco není v pořádku. Přestože ji lékaři ujišťovali o jejím zdraví, byla si jistá svou smrtí. Dokonce se rozloučila s manželem a přáteli.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Těhotenství probouzí v ženách spoustu emocí. Všechno většinou přetrumfne obrovská radost z narození miminka, jenže to nemusí být pravidlem. Velmi nezvyklý závěr těhotenství prožívala nastávající matka, která už jedno dítě bezproblémově porodila před lety. Neměla tedy důvod mít strach z něčeho neznámého. Zvláštní myšlenky a obavy ji však neopouštěly. Věřila svému instinktu, a tak si byla jistá, že tentokrát při porodu zemře.

Začala mít děsivé předtuchy

Když byla Stephanie Arnoldová ve 20. týdnu těhotenství, lékaři u ní diagnostikovali stav, který postihuje jeden z 200 případů gravidity. Placenta v tomto stavu narůstá na děložním čípku, přičemž by mohlo dojít ke krvácení. Jelikož její první těhotenství proběhlo bez komplikací, ženu zpráva lékařů velmi zaskočila. Obzvláště, když se dozvěděla, že tento problém s placentou může přerůst ve vážnější poruchu.

V takových případech je krvácení velmi silné a může vyžadovat nouzovou hysterektomii. „Okamžitě jsem celou svou osobností pocítila, že přesně toto se mi stane,“ popisuje své tehdejší myšlenky Stephanie. Poté začala mít vize o své smrti při porodu, jenž se pomalu blížil. Lékaři ženě řekli, že budou muset provést císařský řez. Tak přišlo na svět i její první dítě, takže věděla, co může očekávat.

Věřila, že rodinu vidí naposledy

Vize o úmrtí byly stále častější a trvaly až do porodu. Vyděšená žena žila v přesvědčení, že s jejím těhotenstvím není něco v pořádku. Odjela do nemocnice na vyšetření, ale vše se zdálo být v pořádku. Vyhledala tedy specialistu, jenže i on ženu ujistil o jejím zdraví. Stephanie však zkrátka věděla své. Řekla to manželovi, rodině i přátelům, ale nikdo jí nevěřil. Přičítali její vyšilování těhotenství a hormonům.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Propadala zoufalství, nikdo ji nechápal. Byla přesvědčená o své smrti, a tak začala psát dopisy na rozloučenou a připravovat se na odchod ze světa. Když přišel den porodu, Stephanie se rozloučila se svým manželem a 18měsíční dcerou. Věřila, že je to naposledy, co je vidí. Požádala muže, aby se dobře postaral o jejich dvě děti. Dle Stephanie z ní udělal nejšťastnější ženu na světě. Políbila dceru a lékaři ji odvezli na operační sál.

37 sekund ve stavu klinické smrti

Děsivé proroctví se naplnilo, lékaři porodili císařským řezem syna Jacoba, ale hned poté Stephanii přestalo bít srdce. Nacházela se 37 sekund ve stavu klinické smrti. Během toho však neztratila kontakt s okolním světem. Zřetelně si vybavuje všechno, co se na sále událo. Bylo to prý jako film. „Opravdu jsem viděla, co se děje mimo mé tělo. Pozorovala jsem to, jako kdybych byla nad mým tělem nebo vedle něho. Viděla jsem všechno, co se dělo na operačním sále,“ vzpomíná Stephanie.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dokázala detailně popsat všechno dění. „Viděla jsem anesteziologa u svých nohou. Viděla jsem, jak mi sestra skočila na hrudník, aby mě resuscitovala. V té druhé dimenzi nebyl žádný strop, žádné stěny. Všechno se prostě pohybuje různými směry,“ popisuje zvláštní zážitek Stephanie. Zatímco její tělo leželo na operačním sále, žena viděla i svou dceru, jak si hraje na chodbě nemocnice, a duchy. „Všude jsem viděla duchy. I svou babičku, která zemřela, když mi bylo 10 let,“ dodala.

Musela být šest dní v umělém spánku

Poslední, co slyšela během 37 vteřin klinické smrti, byla slova lékaře, který ji resuscitoval: „To se nemůže stát.“ Pak Stephanie ucítila, jak se jí stahuje žaludek. Uvědomila si, že se propadá zpět do vlastního těla. Po dramatickém porodu, při kterém se ženu podařilo oživit, ji uvedli na dalších 6 dní do umělého spánku kvůli selhání ledvin. Nakonec se úspěšně zotavila. Komplikace během porodu způsobila embolie plodovou vodou.

Co si myslíte o životě po smrti?

Zdroj: UkrMedia
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články