Věrný pejsek nehodlal opustit svého zraněného majitele. To, co pro něj udělal zasahující hasič, vás chytí za srdce

Lidé jsou často fixovaní na své mazlíčky a bývá tomu stejně i naopak. Dokázal to i tento pes, který nechtěl opustit svého majitele po nehodě. Komplikoval však práci záchranářům.

Pes dingo na louce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když si člověk pořídí psa, většinou s ním tráví téměř všechen volný čas. Někteří lidé mají tu možnost, že si mohou brát pejska do práce, ale jiní jej naopak musí nechat doma samotného, což se pejskům samozřejmě často nelíbí. V momentě, kdy spolu pes a člověk tráví hodně času, samozřejmě mezi nimi vznikne silné přátelské pouto, pokud se člověk ke zvířeti chová hezky a respektuje jeho potřeby. V tomto případě se pes po dopravní nehodě nechtěl hnout od svého majitele. Bohužel tím ale komplikoval záchranu svého majitele.

Psi rádi ochraňují své majitele

Jakmile mezi člověkem a zvířetem vznikne pouto, většinou si psi začnou své majitele bránit. Pokud vycítí, že se blíží nějaké nebezpečí nebo mají dojem, že by jejich páníčka mohlo něco ohrozit, většinou začnou vrčet, štěkat nebo jinak upozorňovat na toto nebezpečí. Někteří psi dokonce zaútočí na člověka, který začne ubližovat jejich majiteli. Je proto potřeba psa dobře vycvičit, aby pes nezaútočil například na rodinného příslušníka, pokud by došlo k hádce. Občas ale toto chování komplikuje práci například záchranářům. Stejně tomu bylo i v tomto případě.

Záchranným složkám občas komplikují práci i zvířata

Každému člověku se může udělat nevolno, dostane se do dopravní nehody nebo má jiné potíže, při kterých potřebuje policii, lékaře nebo hasiče. Záchranné složky tedy často vyjíždí lidem na pomoc, ale občas jim zákrok zkomplikují zvířata, která například nechtějí pustit nikoho domů, protože se jedná o cizí osobu a jejich majitel tyto lidi nepozval. Někdy se tak stává, že záchranáři musí poprosit o pomoc i policii, která psa bezpečně odchytí a než se jejich majitel uzdraví, stará se o ně jiný rodinný příslušník nebo jsou převezeni do útulku.

Pes, který se nechtěl hnout od majitele

V tomto případě se jednalo o psa, který se nechtěl hnout od svého majitele a kvůli tomu záchranáři nemohli pomoci muži, který byl zraněný. Tento muž jel totiž autem společně se svým psem a najednou ztratil kontrolu nad vozidlem. Hned poté došlo k děsivé dopravní nehodě, při které se muž vážně zranil. Ostatní řidiči ihned zavolali záchranné složky a pes, který byl také v autě, byl tak vzorně přepravován, že se mu vůbec nic nestalo. I když to byl pro mnohé zázrak, stal se tento pejsek menší komplikací, jelikož svého majitele nechtěl opustit a chránil jej.

autonehoda iZdroj fotografie: Depositphotos

Záchranáři se nemohli k psovi dostat

Ve chvíli, kdy se na místo dostavily záchranné složky, chtěli se co nejdříve dostat k muži, který byl v bezvědomí a potřeboval rychle ošetřit. Protože u něj byl ale jeho pes, na všechny, kteří se chtěli přiblížit k jeho majiteli, štěkal a vrčel. Bál se totiž, že tito lidé chtějí jeho majiteli ublížit. Jednoho hasiče však napadlo něco velice zajímavého a šel to vyzkoušet. Místo toho, aby se chtěl dostat k muži, tak se věnoval psovi.

Zvíře bylo očividně velice vyplašené a bálo se o svého majitele. Jakmile se tedy chtěl někdo další k páníčkovi přiblížit, jednal pes agresivně. Po chvilce se hasiči podařilo psa lehce uklidnit a dostat jej z auta. Poté vzal zvíře ke krajnici, kde si s ním sedl na zem a dále se mu věnoval, aby byl pes pořád v klidu. Mezitím se záchranáři postarali o zraněného muže ve vozidle a zachránili mu tak život.

Jak byste odměnili hasiče za jeho dobrý skutek?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články