Šestiletou holčičku napadl agresivní pes. Přestože na sále strávila několik hodin, nejspíš už se nikdy nebude usmívat

Na návštěvě u kamarádky v americkém Chestervillu se na šestiletou holčičku vrhl pitbul. Řádění rozzuřeného zvířete, které vyšetřuje policie, má pro dívku děsivé následky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Útoky agresivních psů napáchají většinou nenapravitelné škody a nezřídka se stane, že jsou dokonce fatální. Šestiletá dívka, která byla na návštěvě u kamarádky, netušila, že se její život za pár vteřin převrátí vzhůru nohama. Pitbul, kterého rodina hlídala, holčičku napadl a vážně ji pokousal v obličeji. Lékaři po několikahodinové operaci řekli, že dítě je v kritickém stavu, ale zranění nejsou život ohrožující. Trvalé následky si však ponese. Zřejmě už se nebude nikdy usmívat.

Pes holčičku svíral v tlamě

Všechno začalo zcela nevinně. Šestiletá Lily Nortonová z města Chesterville v americkém státě Maine byla 18. února na návštěvě doma u kamarádky. Dívky plánovaly, že si užijí zábavu a budou si hrát celé odpoledne. Vyjma dvou malých slečen měla matka kamarádky na hlídání i něčího psa. Holčičky si hrály v dětském pokoji. Když kamarádka odběhla do jiné místnosti, aby našla hrací karty, Lily zůstala v pokoji sama s cizím psem.

Během té doby došlo k děsivému incidentu. Když se kamarádka vrátila do pokoje, zděšeně vykřikla. Uprostřed místnosti stál pitbul, kterého měla hlídat její matka, a v tlamě svíral malou Lily. Ječení dětí vyburcovalo kamarádčinu matku, které se podařilo dívku vyrvat ze spárů agresivního psa. Okamžitě Lily odvezla do nemocnice. Odtud byla vrtulníkem převezena na dětskou chirurgii v Bostonu. Její zranění byla velmi vážná. Pitbul jí zmasakroval obličej.

Na sešití obličeje potřebovali 1000 stehů

Holčička byla v kritickém stavu. Neprodleně podstoupila dvanáctihodinovou operaci, během které jí chirurgové sešili spoustu tržných ran na celém obličeji. Celkem na jejich zacelení potřebovali neuvěřitelných 1000 stehů. Po zákroku Lily skončila na jednotce intenzivní péče. Musela být uvedena do farmakologického kómatu, aby si nepoškrábala obličej a rány se začaly hojit. Dostávala sedativa a měla zavedenou dýchací trubici. Další dvě operace má holčička ještě před sebou.

Pes naštěstí dítěti nepoškrábal ani nepokousal oči. Zranění v obličeji se táhnou od horní části tváře až ke krku. Protože obličejové svaly byly z velké části zničeny, lékaři se netají tím, že v budoucnu bude mít Lily problémy. Mimika jejího obličeje bude velmi omezená. „Její slinné žlázy nefungují, už se nebude moci usmívat, svaly jsou příliš poškozené,“ uvedli bostonští chirurgové. Drama, které se v domě kamarádky odehrálo, vyšetřuje policie.

Která plemena psů považujete za nebezpečná?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články