Dlouhých 5 let byl jejich pejsek nezvěstný. Když se pak konečně shledali, vznikly z toho neopakovatelné záběry

Na světě je jedno velmi známé rčení, že pes je nejlepším přítelem člověka. To jednoznačně potvrdil i tento chlupatý mazlíček, který po dlouhých letech našel své majitele.

pes na ulici i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ve spoustě rodin se stane tragická událost v podobě zatoulání nebo ztráty mazlíčka. Psi patří mezi jedny z nejvíce preferovaných zvířat, které si lidé pořizují. Stejný průzkum jsme se rozhodli udělat i v naší redakci a nejvíce z nás bylo právě pejskařů. O to více pak některé lidi může bolet to, když svého milovaného chlupatého kamaráda ztratí, nebo se s ním stane něco podobně hrozného či ještě horšího. Podobný zážitek měla i tato rodina, jež na dlouhou dobu přišla o svého psa, kterého však po dlouhých letech nalezla.

Pes se ztratil

Rodina si pořídila pejska plemene labradora. Byl to právoplatný člen rodiny a všichni ho velice milovali. Jednoho dne se však stalo něco, co všechny velmi zarmoutilo. Jejich milovaný chlupatý kamarád se totiž ztratil a nebyl k nalezení. I když se o jeho nalezení několik dní pokoušela spousta lidí, tak pes nikde nebyl. Rodina tehdy jeho ztrátu oplakala a už ani nepočítala s tím, že by se mezi ně jejich pejsek někdy vrátil. Jak tomu bývá, tak čas léčí všechny rány, a postupně se všichni členové této rodiny naučili žít s tím, že je jejich pes navždy ztracen.

Rodině svitla naděje

Určitá naděje pro tuto rodinu vysvitla, aniž by o ní vlastně vůbec věděla. Skupina záchranářů, která se zabývá osvobozováním zajatých a ukradených zvířat totiž pátrala po dalších zvířatech s nešťastným osudem. Jednoho dne se záchranářům povedlo vypátrat dům, kde bylo dle webu IHeartDogs nalezeno celkem přes 160 psů a koček. Většina těchto zvířat byla zajatá nebo odcizená původním majitelům. Záchranáři tak začali pátrat po původních vlastnících těchto zvířat.

Majitele našli díky čipu

Veliké štěstí bylo, že labrador, který patřil této rodině, měl čip. Díky němu se záchranářům podařilo vypátrat původní majitele a také je kontaktovat. Od ztráty psa přitom uběhlo dlouhých 5 let, než byl nalezen a zachráněn. Jak píše i web AnimalChannel, setkání bylo velmi emotivní nejen pro samotnou rodinu, ale také pro pejska. Všichni mohli být moc rádi za to, jakou práci tato organizace na ochranu zvířat provádí. Díky velikému úsilí pracovníků se totiž rodina mohla opět setkat se svým chlupatým miláčkem.

Všichni byli šťastní

„Den, kdy jsem ztratila svého psa, byl jeden z nejhorších v mém životě,“ podělila se s námi v minulosti naše čtenářka Kamila L. z Prahy. Této rodině se naštěstí její milovaný pes nakonec vrátil a rovnou se jim radostí vrhnul do náruče. Zachránění psi jsou pak často velmi vděční a vykazují zajímavé chování, jak jsme již na Dámském Deníku psali. Každopádně ať byl labrador v daném domě z jakéhokoliv důvodu, tak je nejdůležitější, že se nakonec v pořádku vrátil tam, kde je mu nejlépe.

Za jakých okolností se vám zatoulal váš pes?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články