Pes, který neustále zíral do zdi. Proč tomu tak bylo?

Příběh psa přezdívaného Anděl dokazuje, jak skutečné přátelství může změnit život. Do rukou dobrovolníků se zvíře dostalo z domu zlého pána, který se o svého mazlíčka nestaral a byl k němu krutý.

i Zdroj fotografie: Imgur / Útulek se souhlasem autora
                   

Anděl měl problémy se socializací a důvěrou, takže všechny pokusy pracovníků útulku nějak potěšit zvíře se ukázaly jako neúspěšné. Stále seděl v kotci a díval se smutně do zdi.

iZdroj fotografie: Imgur / Útulek se souhlasem autora
Stále si hlídal svou bezpečnou zónu

Dobrovolníci koupili dalšího psa

Dobrovolníci z útulku, kteří si pořídili od majitele Anděla, se rozhodli od něj koupit štěně zhruba stejného věku. Co se dělo pak, jim vyrazilo dech. Setkání psů bylo tak radostné, že pracovníci útulku začali předpokládat, že Anděl a jeho kamarádka jsou sourozenci. Měli spolu nádherný vztah a všechno se rázem změnilo.

iZdroj fotografie: Imgur / Útulek se souhlasem autora
Našli jsme nového kamaráda, v tu chvíli se pohled na svět změnil

Anděl rázem ožil

Anděl se začal měnit před očima. Nejprve zmizely jeho zdravotní problémy, srst, která mu doslova vypadávala ze stresu, začala znovu růst. Pes se přestal dívat do zdi a začal téměř normálně komunikovat s lidmi. Všechny ty změny umožnily zvířeti najít si nový domov. Nyní Anděl, stejně jako jeho sestra, žije v milující rodině.

iZdroj fotografie: Imgur / Útulek se souhlasem autora
Nový psí kamarád a dvě skvělé vychovatelky

Nový majitelé znají dojemný příběh svého čtyřnohého přítele, a tak se rozhodli, že by se Anděl měl občas setkat se svou sestrou. A podle jejich radostných fotografií bylo rozhodnutí správné. Pejskové jsou z každé společné návštěvy nadšení, hrají si a dovádějí. Jejich život je konečně krásný.

iZdroj fotografie: Imgur / Útulek se souhlasem autora
V kanceláři se začal pomalu zabydlovat

I zvířata potřebují kamarády

Jak je vidět, Anděl jen trpěl obrovskou a nesnesitelnou samotou. V útulku byl nový a k lidem si sám neuměl najít cestu. Nebýt všímavých dobrovolníků, mohl do zdi v útulku koukat až dodnes.

iZdroj fotografie: Imgur / Útulek se souhlasem autora
Pomalu ale jistě s dobrou náladou

Je krásné, že jsou mezi námi ještě lidé, kterým osud Anděla nebyl lhostejný, a ze všech sil se snažili mu vrátit jeho krásný život. Navíc tak ze zlých rukou zachránili další fenku, která má teď stejně kvalitní život jako Anděl.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články