Když záchranné složky dorazily na místo nehody, nemohly uvěřit svým očím. Pejsek se zachoval jako nejlepší přítel

Záchranáři byli přivoláni k nehodě. Na místě je čekal nejen zraněný muž, ale také jeho pes, který jej nechtěl za žádnou cenu opustit. Taková je psí láska.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý majitel psa ví, jak neuvěřitelně věrní společníci to jsou. Na svého páníčka se těší a mnohdy by za něj i dýchali. I v tomto případě se ukázalo, že pejsek miluje svého pána nadevše. Záchranáři byli dojati, když viděli, jak tento pes lpí na svém majiteli. Zvíře mu bylo hodně vděčné, protože muž jej kdysi zachránil před životem na ulici.

Zželelo se mu zatoulaného psa

Jesus Hueche žije ve městě Bahia Blanca v Argentině. Domácnost obývá se svojí manželkou a věrným pejskem Tonym. Ten se však v rodině ocitl úplnou náhodou. Jednoho dne si špinavého, toulavého psa Jesus všiml na ulici. Prostě se mu ho zželelo a rozhodl se, že ho vezme domů. I když jeho manželka zprvu nebyla tak nadšená, nakonec vzala psa na milost.

A ten jim jejich dobrý skutek oplácel, jak jen mohl. Obzvlášť k Jesusovi si vytvořil velmi silné pouto a doslova jej pronásledoval na každém kroku. Jesus si psa také velmi zamiloval a byli skvělými parťáky. Jednoho dne se však stala vážná nehoda, když Jesus před svým domem prořezával větve stromu a spadl z velké výšky na dlažbu. Zůstal ležet nehybně na chodníku. Jeho žena naštěstí vše viděla a rychle zavolala sanitku.

Toulavý pes iZdroj fotografie: Freepik
Muž zachránil toulavého psa z ulice, načež se stali nejlepšími přáteli.

Mezitím se věrný Tony vrhl na hruď svého pána, jako by jej chtěl objímat. Ten se však nemohl pohnout, a tak ho alespoň trochu hladil. Později řekl, že jej Tony probral z bezvědomí. Když přijeli záchranáři, naskytl se jim pohled, který ještě neviděli. Pes nebyl k odehnání a rozhodl se, že svého pána neopustí. „Pes se nechtěl ani hnout,“ řekl podle NDTV příslušník bezpečnostních složek v Bahia Blanca Jose Luis Holman.

Snažil se nějak dostat i do sanitky

Záchranáři Jesusovi zafixovali krční páteř a přemístili jej na nosítka. Ani při nakládání do sanitky se však Tony nechtěl vzdát. Neustále běhal kolem a snažil se najít cestičku, jíž by se mohl za svým páníčkem do sanitky dostat. Nakonec se záchranářům podařilo Tonyho odehnat, aby mohli rychle Jesuse převézt do nemocnice. Tady se naštěstí po sérii vyšetření zjistilo, že Jesus vážná zranění neutrpěl. Následující den mohl být propuštěn domů.

Nosítka v sanitce iZdroj fotografie: Freepik
Věrný pes se za zraněným páníčkem snažil dostat i do sanitky.

Z věrného pejska se však stala hvězda internetu. A Jesuse zpovídala řada médií. „Jednoho dne jsem ho uviděl na ulici. Adoptovali jsme ho, dali mu lásku, jídlo a stal se součástí naší rodiny. Pro mě je jako syn,“ řekl podle TheDodo Jesus Hueche na adresu svého milovaného psa. A je jasné, že i Tony svého páníčka miluje opravdu nadevše a nechce ho opustit ani na chviličku.

Také máte doma tak věrného pejska, který se od vás nehne? Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepším přítelem člověka. Tony s Jesusem rozhodně nejsou ojedinělým případem. Na DámskémDeníku jsme také psali o pejskovi, který se nehnul od nemocničního lůžka svého pána, a to ani ve chvíli, kdy už zůstalo prázdné.

Co říkáte na takovou psí věrnost?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články