Pejsek byl nalezen s kotvou kolem krku, někdo ho chtěl utopit

Neuvěřitelně krutě chtěl někdo naložit s pejskem, který ho už omrzel. Žena, jež ho našla, byla v šoku a jen těžko se bránila slzám.

pes ve vodě i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Psi jsou nejlepší přátelé člověka a mnoho lidí by své čtyřnohé mazlíčky nevyměnilo ani za nic. Bohužel stále jsou i tací, kteří se ke zvířatům chovají opravdu krutě. Obzvlášť v době, kdy nechtěného pejska můžete umístit alespoň do útulku. Je tak nepochopitelné, že někdo pejska vyhodí daleko od domova, nebo se ho dokonce snaží připravit o život. Jako se to stalo v tomto případě.

Když přišla blíž, nemohla tomu věřit

Audry, mladá žena z Litvy, nedokázala uvěřit tomu, co chtěl někdo provést tomuto roztomilému pejskovi. Když projížděla autem po lesní cestě, všimla si u krajnice nějakého zvířete. Zastavila a šla se vydat na průzkum. Hned si uvědomila, že je to pejsek. Byl však celý mokrý a nehnul se ani o krok. Když přišla blíž, zjistila proč.

Pes měl kolem krku zavázané lano a na jeho konci byl velký těžký kámen. Pejsek tak nemohl dělat nic jiného než sedět a čekat na nějakého dobrodince. V tu chvíli si uvědomila krutou pravdu. Nejenže se psa chtěl někdo zbavit, ale snažil se ho i utopit. S těžkým kamenem ho hodil do vody a nejspíš doufal, že problém se psem tak rychle vyřeší.

Z nějakého nepochopitelného důvod se však psovi podařilo z vody vylézt, přestože závaží bylo v porovnání s ním velmi těžké. Jeho vůle k životu mu však pomohla, aby se krutému osudu, který mu jeho páneček připravil, vyhnul. Audry se draly slzy do očí, když si představila, jak toto zvíře muselo trpět a jak musí být zklamané a vyděšené.

Pejsek čeká v útulku na adopci

Neváhala ani chvíli, naložila psa do auta a odvezla ho k sobě domů. Tady ho pořádně osušila, zahřála, nakrmila a hlavně mu sundala z krku těžký kámen. Ze zvědavosti ho i zvážila. Měl 6,5 kg. Opět se tedy podivila nad tím, že se psovi povedlo se s tak těžkým břemenem poprat. Pak se s ním vydala k veterináři.

Ten pejska prohlédl, ale naštěstí nebyl zraněný a zdálo se, že boj o život zvládl bez následků. Audry však nechtěla celou věc nechat jen tak. Je přesvědčená, že z takového jednání by se měl pachatel zodpovídat, a tak vše nahlásila na policii. Doufá, že se viníka podaří vypátrat a dostane svůj trest. Statečný pejsek je nyní v místním útulku a čeká, zda se pro něj najde milující páneček.

Co říkáte na tak kruté zacházení se psem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články