Papoušek kakadu se dozví, že jde k veterináři a jeho reakce je neuvěřitelná

Papoušek kakadu je velmi oblíbeným druhem domácího mazlíčka. Důvodem je i určitá roztomilost a zajímavá reakce. Třeba jako v tomto případě.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Domácí mazlíčci ve většině případů chodí k veterináři velice neradi. Tento problém se týká nejen čtyřnohých mazlíčků, ale jak se ukázalo, papoušci jsou také proti veterinárním prohlídkám. Na reakci papouška, na kterou se můžete podívat na videu, které bylo publikováno na internetu. Jakmile se kakadu dozvěděl, že musí jít k veterináři, začal vážně diskutovat se svým majitelem. Toto chování je přitom běžné spíš pro jiné druhy mazlíčků, a to především:

  • psi všech ras,
  • kočky.

Reakce všechny překvapila

Pták se jeho první snažil schovat, což mu rozhodně nepovedlo, protože jeho majitel samozřejmě přesně věděl, kde je. Následně s ním diskutoval a snažil se majitele přesvědčit, že nikam chodit nemusí.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Na videu je slyšet poměrně podivné zvuky, které kakadu vydává. Zní to trochu jako postava ze Star Wars, ale každé zvíře (stejně jako každý člověk) má vlastní hlas a způsob, jakým se vyjadřuje.

Pořízení zvířete a dítěte je stejné

Podobnou péči, kterou musíte věnovat malému dítěti, potřebuje také váš mazlíček. A stejně jako u lidí, pravidelné kontroly u veterináře jsou velice důležité. Jedině tak si můžete být jistí, že je vaše zvíře v pořádku bez ohledu na to, jaké doma máte. Když se o ně budete dobře starat, rozhodně se vám to vrátí. Podívejte se na video sami.

Zvířecí terapie

Podle odborníků majitelům koček hrozí menší riziko infarktu, zatímco majitelům psů se snižuje riziko demence a depresí. Psi a kočky ale nejsou jediní, kteří dokáží pomoci. O terapii pomocí koní jste již zajisté slyšeli. V Praze se před pár lety objevil Zábavný papouščí park Ara kakadu, přičemž jeho majitelé mají se zooterapií bohaté zkušenosti.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Někteří papoušci umí pobavit

Prostřednictvím obrovských barevných papoušků pomáhají hendikepovaným lidem po celé republice. Nedávno také zjistili, že papoušci jsou skvělí i pro autistické děti, i když jejich chování může být nepředvídatelné. Majitel krásného kakadu na videu jistě ví o terapeutických účincích. I k němu se jistě kakadu někdy přijde jen tak pomazlit a jak je vidět na videu, aktivně si s ním povídá.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení