Otěhotněla, i když brala antikoncepci. Nikdy by ale nečekala, že se jí narodí tolik dětí

I přes užívání antikoncepce mladá žena otěhotněla. Byla v šoku, ale to největší překvapení ji teprve čekalo, když navštívila lékaře. V jejím těle nebilo jen jedno srdíčko.

těhotná žena i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Žádný druh antikoncepce neposkytuje 100% ochranu, není tedy novinkou, když žena otěhotní i přes pravidelné užívání pilulek. O tom ví své tato 28letá žena jménem Anna. Ke svému překvapení zjistila, že těhotenský test potvrdil graviditu. Ten největší šok ji ale teprve čekal. I přes antikoncepci otěhotněla a čekala trojčata, aniž by měla stálého partnera.

Svědomitě užívala antikoncepci každý den

Anna každý den pravidelně užívala jednu pilulku antikoncepce. Byla pečlivá, dbala na to, aby nikdy nezapomněla. Po dětech zatím netoužila, ani neměla stálého partnera, tudíž chtěla být připravená pro všechny případy. Užívala si bezstarostný život. Ovšem, jak už bylo řečeno, žádná antikoncepce neposkytuje 100% ochranu a přesně o tom se přesvědčila i Annu.

Představte si, jak musela být překvapená, když zjistila, že je těhotná. Ačkoli nic takového neplánovala, začala se těšit na svého prvního potomka. To však ještě netušila, jakou novinu jí sdělí její gynekolog. Když těhotenský test ukázal, že je gravidní, ihned navštívila lékaře. Ten těhotenství potvrdil.

Nečekala pouze jedno dítě

Radost v tu ránu vystřídal šok. Lékař Anně sice sdělil, že je skutečně těhotná, ale že nečeká jedno, nýbrž rovnou tři děti. Určitě si dokážete představit, jak překvapená Anna musela být. Tři děti bez partnera! Trojčata se narodila v březnu 2021. Byly to holčičky, které dostaly jména Anna, Markétka a Eliška.

Trojčata pod dekou iZdroj fotografie: Depositphotos

Anna se musela psychicky připravit na pořádný kolotoč. Už jedno dítě zabere spoustu práce, natož tři. A navíc bez tatínka. „Byl to neustálý koloběh. Lahve od mléka, počůrané plenky, krmení každé 2–3 hodiny a každodenní praní,“ vzpomíná Anna. „I když jsem přišla o svůj bezstarostný život a občas se mi po něm zasteskne, miluji svou čtyřčlennou rodinu a nevyměnila bych ji za nic na světě.

Co byste v případě Amy dělali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články