Nebohý oslík uvázl v rozbouřené řece. Po záchraně dával najevo radost nevídaným způsobem

Záběry z této neobvyklé záchranné akce obletěly internet. Rozvodněná řeka na poli uvěznila oslíka. Na záchranu čekal celý den. Když se dostal na břeh, jeho výraz mluvil za vše.

osel na zemi i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po bleskových záplavách se ocitl v nouzi i jeden malý oslík. Skončil uvězněný na poli, které bylo zaplavené vysokou vodou. Jeho majitel zalarmoval záchranáře zvířat, hned jak svého oslíka našel. Aby se k němu mohli dostat, musel se však zapojit i jeden člen veslařského klubu, který si uměl ve vodě poradit. Vděčný oslík pak na břehu rozdával úsměvy do kamery.

Oblast postihly bleskové záplavy

Dnes se jmenuje Mike po svém zachránci. Tento oslík si nedávno užil opravdové dobrodružství, které mělo naštěstí dobrý konec. Se svým majitelem žije v irském Killorglinu v hrabství Kerry. To bylo jednoho dne zasaženo nebývale špatným počasím. Silné bouřky a četné srážky způsobily škody a lokální záplavy. Silný vítr také vyvrátil dveře oslíkovy stáje, a ten se tedy rozhodl, že stáj opustí.

Odešel na nedaleké pole. Silný déšť však rozvodnil místní řeku natolik, že se vylila z břehů a pole, na němž oslík stál, zaplavila. Podařilo se mu sice zůstat na vyvýšeném místě, takže byl ve vodě jen asi do půli těla, kolem něj však byla voda tak hluboká, že se neměl jak sám dostat do bezpečí. Strávil tu tak část noci i následujícího dne, než jej konečně našel jeho majitel.

Ten se ihned obrátil na místní stanici ochránců zvířat. Sám netušil, jak zvíře z vody dostat. Suzanne Gibbonsová, zakladatelka místního útulku a záchranné stanice, ihned zorganizovala záchrannou akci. Bylo však jasné, že záchranu nezvládnou sami. Potřebovali se k oslíkovi nějak přes hlubokou vodu dostat. Suzanne tak napadlo, že se zkusí obrátit na někoho, kdo by mohl vlastnit loď.

záplavy iZdroj fotografie: Freepik
zaplavená pole

Do záchrany se zapojil člen veslařského klubu

Kontaktovala tak místní veslařský klub, kde se do akce ochotně zapojil jeden z jeho členů Mike Flemming. Měl veškeré vybavení, loď i záchranné pomůcky. Mohli se tak pustit do záchrany nešťastného oslíka. Lodí se dostali přímo k němu a Mike mu mohl kolem krku nasadit záchranný kruh. I když to pro osla nebylo nic příjemného, musel se chtě nechtě pustit do hluboké vody a důvěřovat lidem, že vědí, co dělají.

Záchranný kruh naštěstí oslíkovu hlavu nadnášel, a tak jej mohli za provaz dotáhnout až na břeh, kde se konečně dotkl suché země. Jakou úlevu musel oslík pociťovat vidíte i v jeho výrazu. Na jedné z fotografií je zachycený se Suzanne, jak do kamery předvádí široký úsměv. Konečně si může oddechnout.

Po vyšetření u veterináře se mu dostalo špičkové péče v Suzannině útulku. V teplém pelíšku a přikrytý dekou se mohl konečně zahřát a odpočinout si. Podle veterináře měl v jedné plíci vodu, a tak mu byla nasazena antibiotika proti zápalu plic. Oslík, který dostal jméno po veslaři Miku Flemingovi, se tak brzy mohl vrátit zpátky ke svému majiteli.

Jak se vám líbí výraz zachráněného oslíka?

Zdroj: Cz2
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články