Postižená fenka si našla neobvyklého parťáka. Stali se z nich přátelé na celý život

Fence připravil život těžkou zkoušku. Její postižení, se kterým se potýká, jí znemožňuje hru ve smečce. Fenku to ale nepoložilo a našla si přítele osla, se kterým si hraje.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Kolima je fenečka, která prožívala hodnou dobu velmi smutné chvíle. Její poměrně těžké postižení jí brání fungovat ve smečce psů tak, jak by měla. Ani hra s ní není téměř možná. Právě proto Kolima trpěla samotou a dalšími velmi nepříjemnými pocity. Ostatní psi ve smečce si s ní kvůli jejímu těžkému postižení nehráli, nevěděli, jak si s ní mohou hrát, a tak si s ní nehráli vůbec. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Ve zvířecí říši se mohou objevovat naprosto neobvyklá přátelství

Vše změnil osel

Jednoho dne se na farmu nastěhoval osel. Oslík byl velmi všímavý a neuniklo mu, že Kolima tráví celé dny sama, a že smutní, protože si s ní nikdo nehraje. Všimnul si, že je ostatními odstrčená ze smečky a pochopil, že ji to trápí. Však kdo z nás by chtěl být nekonečné dlouhé dny sám?

iZdroj fotografie: Pixabay
Fenka měla problémy a hledala možnou pomoc

Proto vzal oslík vše do svých kopýtek. Vůbec mu nevadilo, že se fenka Kolima hýbe jen opravdu velmi málo, kvůli problémům s páteří, které ji provázejí a bolestivě se připomínají při každém pohybu. A tak se na farmě stali z osla a psa nejlepší přátelé. Oslíkovi její handicap nevadí, bere ji takovou, jaká opravdu je a krásně si s ní hraje. 

Přátelství odlišných zvířat

Přátelství druhově odlišných zvířat není žádnou výjimkou. Vidíme ho kolem sebe poměrně často. Zrovna pes je velmi přizpůsobivý tvor, který vezme za vděk opravdu každého. Stačí se rozhlédnout kolem sebe, po farmách a domácnostech, zjistíte, že přátelství odlišných zvířat je vcelku běžná věc. Ovšem přátelství mezi oslem a fenkou má opravdu dojemný příběh, který je velmi výjimečný, ojedinělý a originální.

iZdroj fotografie: Pixabay
Jenom málokdo čekal takové unikátní přátelství

I zvířata jsou schopná hlubokých citů a porozumění, a právě tento příběh je toho důkazem. I zvíře jako je osel si uvědomuje, jaké pocity a atmosféra kolem něho proudí. Nemusí vše vycházet jen ze zvířat, o kterých je všeobecně známo, že oplývají chytrostí a vnímavostí vůči svému okolí. Všechna zvířata jsou schopná vycítit, co se kolem nich děje, a některá z nich i velmi překvapivě a úžasně zareagovat. Přátelství mezi kočkou a psem, kočkou a papouškem, koněm a psem, či psy a hlodavci můžeme pozorovat poměrně často. Tak proč by pes nemohl mít za přítele zrovna osla? 

Zdroj: Dally Mop

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články