Opuštěný pes se vkrade do obchodu s nábytkem. Chce světu říct důležitou zprávu

Majitelé zvířat vědí, že poznat, co jejich zvíře chce, je někdy pěkný oříšek. Tento toulavý pes ale přišel na originální způsob, jak na sebe upoutat pozornost.

pes v obchodě i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

I pro zkušené chovatele domácích mazlíčků je občas složité přijít na to, co zvířata chtějí. Lidé se s nimi velice těžko dorozumívají a jejich řeči těla nebo projevům rozumí většinou jen veterináři a zkušení chovatelé. U nás v redakci jsme se shodli na tom, že občas máme všichni problém s tím, abychom poznali, co našim domácím mazlíčkům schází. Tento pes vzal ale vše do svých rukou, aby se jeho situace urychleně vyřešila.

Zvířata potřebují k životu i člověka

Nemocná zvířata si v mnoha případech spíše hledají úkryty a temná místa, kde se mohou schovat a nikdo je zde nebude rušit. Pokud byste takové chování zpozorovali u svého mazlíčka, s největší pravděpodobností mu není nejlépe. Také se mu může chtít jen spát, ale je tu možnost, že je nemocný. Jestliže naopak zvíře začne vyhledávat lidský kontakt, nejspíše potřebuje něco, co si nemůže samo obstarat.

V případě, že za vámi váš pejsek nebo kočka chodí, asi od vás chce jídlo, pomazlit, vyvenčit nebo pouze pozornost. Většina majitelů zvířat časem přijde na to, jaké návyky jejich zvíře má a jakými způsoby si žádá o jídlo nebo o venčení. Toulaví psi, kteří žádného majitele nemají, to mají o něco těžší. Lidé se jich totiž bojí a tito chlupáči se do útulku dostanou až po nějaké době. Tento toulavý pes se proto rozhodl vše vyřešit po svém.

Pes se vydal do obchodu

V jižní Brazílii se nachází obchod s látkami, kde pracuje žena, která má na starost chod podniku. Jednoho dne už šla zavřít a ani si v ten moment nevšimla, že jí do prodejny vběhlo nějaké zvíře. Jak píše web TheDodo, v blízkosti obchodu se nacházel pes, a když spatřil pohyb u dveří obchodu, vydal se rovnou dovnitř. V prodejně byl nejspíše nějakou dobu schovaný, ale v noci si našel pohodlnou postel. Na ní bylo mnoho dek a peřin. Hned ráno ale zjistil, že tato postel je přímo u výlohy a za ní stojí několik lidí. Ti si jej fotili a natáčeli.

Pes spící v posteli iZdroj fotografie: Pixabay

Zvíře si získalo pozornost celého města

Procházející lidé si psa na posteli ve výloze ihned všimli a zpráva o něm se rozšířila po celém městě. Podle webu Amomeupet se jednalo o toulavé zvíře, jež nikomu nepatřilo. Když přišla do obchodu majitelka a otevírala dveře, pes urychleně utekl, protože jej rozruch u dveří vyděsil. I přesto už ale hodně lidí vědělo, že zvíře potřebuje domov – spaním na posteli ve výloze si udělalo skvělou reklamu. Netrvalo dlouho a majitelce obchodu se ozval mladík, že by mohl psa adoptovat. Zvíře už ale v obchodě nebylo, proto bylo potřeba jej začít hledat.

Skvělá reklama, která zafungovala

Žena z obchodu s látkami se spojila se svými kolegy a začali zatoulaného psa hledat. Naštěstí se jim podařilo jej najít. Nakrmili ho a vzali na veterinární ošetření. Následně si pro něj na veterinu přišel nový majitel a pes byl velmi rád, že mu najednou někdo dává lásku. Navíc dostal nové jméno Thor. Jak si některá zvířata umí říct o to, co chtějí, jsme popsali na DámskémDeníku – pes nakráčel na veterinu a personálu vysvětlil, co přesně ho bolí.

Jakým dalším způsobem mohl dát pes najevo, že potřebuje nový domov?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články